Microsoft idzie na rękę niezależnym twórcom

Debiut na innej platformie nie oznacza już problemów z samodzielnym wydaniem gry na Xboksie One.

Microsoft idzie na rękę niezależnym twórcom
marcindmjqtx

Microsoft później od Sony zorientował się, że niezależni twórcy rosną w siłę i warto zabiegać o ich gry, ale firma zdaje się nadrabiać zaległości. W kwietniu zeszłego roku Phil Harrison twierdził, że obostrzenie możliwości wydania swojej gry w ramach programu ID@Xbox klauzulą, mówiącą, że nie może ona zadebiutować wcześniej na innej platformie wprowadzono dla dobra graczy. Dziś plotkuje się o tym, że Harrison rozstanie się z Microsoftem, a firma łagodzi swoje stanowisko.

Odpowiedzialny z "indyki" w Microsofcie Chris Carla w rozmowie z GameSpotem wykazuje zrozumienie dla niezależnych twórców: - Jeśli deweloper jest w sytuacji, w której potrzebuje wypuścić grę na jednej konsoli, bo nie ma środków, by zrobić to jednocześnie na kilku, to nie widzimy w tym problemu. Rozumiemy to. Charla zachęca twórców będących w takiej sytuacji do dialogu.

Jeśli deweloper umyślnie wybiera debiut u konkurencji, a znacząco później będzie chciał wydać swoją grę na Xboksie One, sytuacja też nie jest bez wyjścia. - W takim wypadku prosimy tylko o dodanie czegoś, co nieco odświeży ofertę dla graczy na Xboksie.

[źródło: GameSpot]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.