Microsoft chyba już nie umie w internety. Xbox Polska wywołał sobie na FB mały weekendowy kryzysik

Microsoft chyba już nie umie w internety. Xbox Polska wywołał sobie na FB mały weekendowy kryzysik

Microsoft chyba już nie umie w internety. Xbox Polska wywołał sobie na FB mały weekendowy kryzysik
Paweł Olszewski
29.07.2016 18:46

Pamiętacie facebookową burzę pod tytułem "Czym zaskoczył Cię ostatnio Orange?". Microsoft wzoruje się najlepszymi!

W notce Microsoft "umie w internety". Krótka historia konsolowego Romea i Julii prosto z Polski pisałem, jak Microsoft fajnie ograł viralowy temat z Warsaw Games Week. Przy okazji pisałem też o kilku facebookowych kuksańcach, które Xbox Polska i PlayStation Polska dały sobie przy okazji polskiej premiery One'a. Teraz czas na dogrywkę uszczypliwości, w której Microsoft sam się znokautował.

PlayStation Polska wkleiło wczoraj grafikę z otwartym pytaniem. Bez podtekstów i aluzji. Ot, kolejny sposób na aktywizację społeczności.

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPlayStationPolska%2Fposts%2F1125318334202323%3A0&width=500" width="500" height="549"]

Microsoft, czy też raczej obsługująca go agencja, nie wytrzymała zbyt długo i wypaliła z mocno inspirowanym profilem PlayStation statusem.

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FXboxPL%2Fposts%2F1178308185576096%3A0&width=500" width="500" height="525"]

Z tą różnicą, że na dzień dobry wkraczając na fanboyski grunt konsolowych wojenek. Uszczypliwości o niedziałającej infrastrukturze i indykach w abonamentowej ofercie sieciowej są zrozumiałe dla każdego gracza. Intencja wpisu też. Skoro Microsoft zaczął od bezpośrednich porównań z Sony, to gracze skończyli. Na przykład takimi propozycjami.

Słowa, których nie wypowie żaden gracz Xbox:

 • Wcale nie zerżnęliśmy z PlayStation Polska.
 • Kurde, naprawdę fajny ten Kinect.
 • Support Microsoftu rozwiązał mój problem w mniej niż 12 miesięcy!
 • No w końcu! Stabilne 30fps", "Przejrzysty sklep!"
 • ooo świetne gry dzisiaj są za darmo w Xbox live Gold
 • Dubbing w Quantum break podobno lepszy niż w Uncharted 4
 • ALE GA GRA LADNIE WYGLĄDA W FULL HD I 60 KLATKACH
 • fajnie że wiedzmin działa w fullHD
 • Ha! W końcu płynne 60 FPS w 1080p
 • Microsoft dał gry w GwG których nie było wcześniej w Plusie.
 • Dobrze, że zamiast wydawać nowe tytuły, Xbox oferuje nam całą masę odgrzewanych kotletów.
 • Xbox Live Gold jest za tani
 • Moja konsola działa w 100% i wgl sie nie zacina

Ała. Na pierwsze 100 komentarzy kilkanaście wbija szpilę właścicielowi Fanpage'a. Chyba nie tak to miało działać. Ale działa, pokazując jak w soczewce największe problemy Xboksa One i to, co szczególnie uwiera graczy.

A dlaczego na początku tego wpisu wspomniałem o Orange? W 2011 roku firma strzeliła sobie w stopę, kolano i rykoszetem w twarz, pytając na wallu o jedną w sumie prostą rzecz.

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Forangepolska%2Fposts%2F289160797770158&width=500" width="500" height="142"]

Administrator nie dodał jednak, że chodzi o pozytywne zaskoczenie. Generalnie na czas nie pomyślał, jak takie otwarte pytanie może się skończyć - post fruwał po Wykopie i był niezłym viralem, a niektóre odpowiedzi klientów do dziś potrafią rozbawić. W przypadku Microsoftu nie mówimy aż o takiej skali krytyki czy zasięgach, ale jednak podobnym zjawisku, tyle że ograniczonym do polskiej branży gier. Orange tłumaczył się potem, że naprawdę chodziło im o poznanie opinii klientów o firmie. Ciekawe, jak (o ile) sprawę skomentuje Microsoft.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)