Microsoft chce w najbliższej przyszłości wypuścić dwa nowe Xboksy. I to nie koniec jego planów

Microsoft chce w najbliższej przyszłości wypuścić dwa nowe Xboksy. I to nie koniec jego planów

Microsoft chce w najbliższej przyszłości wypuścić dwa nowe Xboksy. I to nie koniec jego planów
25.05.2016 17:49, aktualizacja: 29.05.2016 11:07

Jak informuje serwis Kotaku, powołując się na własne źródła w Microsofcie, firma planuje w ciągu najbliższych dwóch lat wypuścić na rynek dwa nowe Xboksy One. Pierwszy miałby być wersją slim, drugi – mocniejszym wariantem konsoli w rodzaju tego, co według wszystkich znaków na niebie i ziemi planuje Sony.

Pierwszy z nowych Xboksów, którego zapowiedź planowana jest rzekomo na tegoroczne targi E3, będzie po prostu tańszą, mniejszą wersją istniejącej konsoli. Wyposażony ma być w 2-terabajtowy dysk twardy i pojawić się w sprzedaży do końca tego roku. Plotki na jego temat pojawiły się już w sieci w kwietniu.

Znacznie ciekawiej przedstawiają się informacje na temat mocniejszej wersji konsoli, funkcjonującej rzekomo pod nazwą kodową Scorpio. Wyposażona ma być ona w mocniejszy układ graficzny, Microsoft ma również starać się o nawiązanie współpracy z Oculusem. Dzięki temu konsola miałaby dostać również obsługę gogli VR. Ta konsola pojawić ma się w sprzedaży w 2017 roku.

Wszystko to ma być częścią nowego planu Microsoftu, zakładającego w przyszłości regularne wypuszczanie nowszych wersji sprzętu. Źródła cytowane przez Kotaku sugerują, że gigant z Redmond chce przyjąć model biznesowy analogiczny do sposobu funkcjonowania Apple'a.

Obraz

Zamiast wypuszczać nową konsolę co 5-7 lat firma miałaby wchodzić na rynek z usprawnionymi wersjami sprzętu co rok. Miałyby być one wstecznie kompatybilne i wprowadzać sprzętowe usprawnienia bez dzielenia grona odbiorców (czyli bez gier tylko na nowe Xboksy, podobnie jak w przypadku nowego Playstation).

Tak wypowiadał się w marcu tego roku Phil Spencer, szef odpowiedzialnego za Xboksa oddziału Microsoftu. I wygląda na to, że nie rzucał słów na wiatr. Pytanie tylko, jak na tę zmianę strategii zareagują gracze.

[źródło: Kotaku]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)