Microsoft bez konferencji prasowej na Gamescomie

Microsoft bez konferencji prasowej na Gamescomie

Microsoft bez konferencji prasowej na Gamescomie
13.07.2016 16:47

Odbywające się w Kolonii targi zbliżają się wielkimi krokami. Od samego początku jest to impreza stawiająca raczej na graczy niż na prasę i taką też drogę postanowił obrać Microsoft.

Jak poinformował oficjalnie gigant z Redmond, nie zamierza on przeprowadzać w tym roku własnej konferencji prasowej w ramach Gamescomu. Firma będzie wprawdzie na targach obecna, ale wyłącznie jako wystawca i wychodząc bardziej do bezpośrednich odbiorców swoich produkcji niż do mediów.

Na gamescomowym stoisku Microsoftu będzie więc można zagrać w szereg tytułów, prezentowanych przez firmę wcześniej na E3. Wśród nich chyba najciekawiej się zapowiadające Sea of Thieves, Forza Horizon 3, Halo Wars 2 czy ReCore.

Poza tym producent Xboksa One planuje również zorganizowanie większej, zorientowanej na graczy imprezy w trakcie Gamescomu. Na razie nie są jednak znane żadne dodatkowe szczegóły tych planów.

Obraz

Według oficjalnych informacji Microsoft został „przytłoczony” lawiną pozytywnych reakcji po swoich ogłoszeniach na tegorocznych targach E3. I dlatego też właśnie woli tym razem skoncentrować się raczej bezpośrednio na graczach i relacji z nimi niż przygotowywać nowe „bomby”.

Tak przynajmniej w teorii. W praktyce można podejrzewać, że zapowiedzenie tak długo przed premierą zupełnie nowego, mocniejszego Xboksa One nie przysporzyło gigantowi z Redmond grona dodatkowych fanów.

Można przeczytać w notce prasowej potentata. Jak to dobrze, że mamy wolność wyboru!

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)