Michael Pachter: Jesienią Sony i Nintendo obniżą ceny

Michael Pachter: Jesienią Sony i Nintendo obniżą ceny
marcindmjqtx

15.07.2009 10:56, aktual.: 15.01.2016 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według Michaela Pachtera z firmy Wedbush Morgan, w październiku tego roku można spodziewać się spadku cen konsol PlayStation 3 i Nintendo Wii. Według niego ich zbyt wysokie ceny są częściowo odpowiedzialne za kiepską ostatnio sprzedaż gier. Pachter twierdzi, że utrzymywanie tej samej ceny Wii od listopada 2006 i  PS3 od października 2007 było błędem strategicznym.

Dopóki gracze nie będą bardziej zainteresowani kupowaniem nowych konsol, zwiększenie sprzedaży gier będzie bardzo trudne. Pachter przewiduje też, że Microsoft ostatecznie również obniży ceny, co spowoduje, że wszystkie 3 platformy będą o 50 dolarów tańsze.

Szef Nintendo, Satoru Iwata, stwierdził, że zamiast obcinać ceny, Nintendo zamierza zwiększyć sprzedaż Wii poprzez wprowadzenie nowych mocnych tytułów na rynek. Prezes Sony, Howard Stringer, ogłosił zaś, że obcięcie ceny PS3 byłoby obecnie "nielogiczne". W cytowanym przez nas wcześniej wywiadzie, Jack Tretton, inny przedstawiciel SCE, stwierdził, że cena spadła z 599 do 399 dolarów. Niestety trochę mija się z prawdą: owszem, może i takie ceny obowiązywały/obowiązują, ale nie względem tego samego modelu! 599 dolarów to cena high-endowej wersji (która obecnie kosztuje w USA 499 dolarów) na starcie platformy, podczas gdy 399 dolarów to obecna cena wersji low-endowej.

Michael Pachter już nie pierwszy raz ogłasza wszem i wobec, że Sony niedługo obetnie ceny, więc ja raczej nie wierzyłbym zbyt mocno w jego wróżby. Ale cóż, może tym razem rzeczywiście jego analizy okażą się trafne. Pachter przewiduje, że sprzedaż Wii, Xboxa 360 i PS3 w czerwcu wyniesie w USA odpowiednio 350 000, 225 000 i 165 000 sztuk. W czwartek będziemy mogli porównać jego prognozy z najnowszym podsumowaniem NPD i zobaczymy, czy znowu się pomylił.

Paweł Dembowski

[via EDGE]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)