Michael Jackson nie będzie już zombie

Michael Jackson nie będzie już zombie28.07.2010 19:01
marcindmjqtx

Są świętości, z których nie można się śmiać. Religia, patriotyzm, ojczyzna. Michael Jackson. Przekonali się o tym - na szczęście bezboleśnie - twórcy Plants vs. Zombies.

Jeśli graliście w Rośliny kontra Umarlaki, to na pewno kojarzycie obecny tam rodzaj zombie będący odniesieniem do Michaela Jacksona. Ta czerwona kurtka, ta fryzura, ta biała rękawiczka... No i do tego charakterystyczny taniec, będący skrzyżowaniem choreografii teledysku do Thrillera z moonwalkiem.

Odniesienie było zbyt oczywiste także dla prawników zmarłego muzyka, którzy odezwali się do PopCapu, producenta gry, i prawdopodobnie zagrozili procesem w związku z bezprawnym wykorzystaniem wizerunku Jacksona. Niezależnie od tego, jak bardzo uzasadnione są te pretensje, nikt nie chciałby wchodzić w drogę takiej potędze. W związku z tym we wszystkich przyszłych wersjach Plants vs. Zombies (na pewno także tej na 360) tańczący zombie wyglądał będzie zupełnie inaczej - tak, by nie kojarzył się z królem popu (podobno ma być w stylu disco). Pamiętajcie o tym, gdy będziecie ściągać jakąś łatkę bądź uaktualnienie do gry.

Swoją drogą w Plants vs. Zombies jest także zombie-górnik. Co na to związki zawodowe? Albo zombie-delfin - czy są na sali jacyś obrońcy praw zwierząt?

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)