Miało być E3, będzie wysyp internetowych wydarzeń

Miało być E3, będzie wysyp internetowych wydarzeń
26.05.2020 18:33
Miało być E3, będzie wysyp internetowych wydarzeń

Co, gdzie i kiedy? Podpowiadamy

Pandemia skasowała w zasadzie wszystko, co było do skasowania. Nie ma koncertów, festiwali, w kinach hula wiatr, nawet w piłkę nikt nie kopie (choć to się akurat zmienia). Nie będzie też wyczekiwanych i przygotowanych z wielką pompą wydarzeń, zapowiadających nowe gry. Ani E3, ani Gamescomu. Nic. A przynajmniej, nie w takiej formule do jakiej przywykliśmy.

Czeka nas za to szereg wydarzeń internetowych. Ich lista zwiększa się z każdym dniem dlatego postanowiliśmy tę wiedzę usystematyzować. Jedyne czego nie uwzględniliśmy to trwającego Summer Game Fest, za którym stoi Geoff Keighley. Powód? Większość wymień poniżej imprez odbywa się w jego ramach. Łapcie za kalendarze i zaznaczajcie!

5 - 24 czerwca – IGN Expo. Amerykańscy giganci szykują sporą imprezę pod hasłem Summer of Gaming. W jej trakcie mamy zobaczyć m.in. odświeżonego pod nową generację "Observera". W ramach rozmów z ikonami pojawii się Chris Avellone. Kto wie, może doczekamy się nowych informacji o "Dying Light 2"?

6 – 8 czerwca – Guerilla Collective. Niezależni twórcy różnego kalibru skrzyknęli się i zamierzają zaprezentować swoje dzieło. Wśród nich m.in. 11bit Studios, Larian Studios (czyżby "Baldur's Gate 3"?), Paradox Interactive i szereg mniej lub bardziej znanych twórców indie.

6 czerwca – PC Gaming Show. Szczegółów brak, ale warto mieć "na radarze".

6 czerwca - INDIE Live Expo 2020. Nazwa mówi w zasadzie wszystko. A na liście gości m.in. "nasze" 11bit studios.

9 - 14 czerwca - Steam Game Festiwal. Szczegółów też brak, ale organizatorzy zapewniają premiery, a także dostęp do czasowo ograniczonych dem lub krótkich, grywalnych doświadczeń. Pojawią się też rozmowy z twórcami.

11 czerwca - Night City Wire. Organizatorzy: CD Projekt Red. Chyba nikt nie ma wątpliwości, co będziemy oglądać?

11 czerwca - EA Play Live 2020. Skoro Electronic Arts to strzelamy, że będzie nowa "FIFA", "NBA" i "Madden". Poza tym? Lista życzeń jest długa, ale pewniaków brak.

22 czerwca i 22 lipca - Day of the Devs. Inicjatywa iam8bit oraz Double Fine z Geoffem Keighley'em w tle. Szczegółów brak.

23 czerwca - Sega, New Game+ Expo. W składzie m.in. Sega, Atlus czy Koei Tecmo – miłośnicy Japonii powinni czuwać.

12 lipca – Ubisoft Forward. Właściwy materiał z gry "Assassin's Creed Valhalla, nowe Just Dane, a może lekko zapomniany "Watch Dogs Legion"? Ubi ma w swoim zanadrzu sporo do zaoferowania, więc na nudę chyba nie będziemy narzekać.

27-30 sierpnia – Gamescom. Internetowy, ale wciąż Gamescom. Nie zabraknie "nocy otwarcia" w wykonaniu Geoffa, poza tym zwiastuny, rozmowy, a nawet cosplay'e oraz e-sport. W jakiej formule? Nie wiadomo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)