Mężczyzna sprzedawał na eBayu skradzione egzemplarze Call of Duty: World War II

Mężczyzna sprzedawał na eBayu skradzione egzemplarze Call of Duty: World War II

Mężczyzna sprzedawał na eBayu skradzione egzemplarze Call of Duty: World War II
Patryk Fijałkowski
19.10.2017 11:57

Skradł je na początku października z fabryki Sony.

Dshaye Towles, mężczyzna z Terre Haute z w stanie Indiana, został zatrzymany przez policję. W jego samochodzie znaleziono kopie najnowszego Call of Duty. I być może nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że premiera World War II zaplanowana jest na 3 listopada.

Złodziej zdobył te egzemplarze z lokalnej fabryki Sony DADC, będącej swoją drogą pierwszą w USA fabryką firmy zajmującą się tłoczeniem płyt. Towles nie był jej pracownikiem, nie wiadomo więc jeszcze, w jaki sposób dorwał się do wczesnych egzemplarzy. Może współpracował z kimś wewnątrz? Sony zgłaszało kradzież na początku października. Oprócz WWII w posiadaniu Towlesa znaleziono również kopie Madden 18.

Obraz

Nie jest to z pewnością pierwsza ani ostatnia historia tego typu. W zeszłym roku, dwa tygodnie przed premierą Uncharted 4, w Wielkiej Brytanii napadnięto na transport z grami wideo, skąd skradziono, o ironio, Kres złodzieja. Jeszcze rok wcześniej z ciężarówki zabrano z kolei Splatoony wraz z figurkami amiibo. Przedpremierowe gry to ewidentnie gorący towar.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)