Mężczyzna sprzedawał na eBayu skradzione egzemplarze Call of Duty: World War II

Skradł je na początku października z fabryki Sony.

Mężczyzna sprzedawał na eBayu skradzione egzemplarze Call of Duty: World War II
Patryk Fijałkowski

Dshaye Towles, mężczyzna z Terre Haute z w stanie Indiana, został zatrzymany przez policję. W jego samochodzie znaleziono kopie najnowszego Call of Duty. I być może nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że premiera World War II zaplanowana jest na 3 listopada.

Złodziej zdobył te egzemplarze z lokalnej fabryki Sony DADC, będącej swoją drogą pierwszą w USA fabryką firmy zajmującą się tłoczeniem płyt. Towles nie był jej pracownikiem, nie wiadomo więc jeszcze, w jaki sposób dorwał się do wczesnych egzemplarzy. Może współpracował z kimś wewnątrz? Sony zgłaszało kradzież na początku października. Oprócz WWII w posiadaniu Towlesa znaleziono również kopie Madden 18.

Obraz

Nie jest to z pewnością pierwsza ani ostatnia historia tego typu. W zeszłym roku, dwa tygodnie przed premierą Uncharted 4, w Wielkiej Brytanii napadnięto na transport z grami wideo, skąd skradziono, o ironio, Kres złodzieja. Jeszcze rok wcześniej z ciężarówki zabrano z kolei Splatoony wraz z figurkami amiibo. Przedpremierowe gry to ewidentnie gorący towar.

Patryk Fijałkowski

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.