Metro Exodus nie trafi w dniu premiery na Steama [AKTUALIZACJA]

Metro Exodus nie trafi w dniu premiery na Steama [AKTUALIZACJA]

Metro Exodus nie trafi w dniu premiery na Steama [AKTUALIZACJA]
Krzysztof Kempski
29.01.2019 10:22, aktualizacja: 29.01.2019 14:32

Epic Games znowu kąsa Valve.

[AKTUALIZACJA]: Techland potwierdził na swoim profilu na Facebooku, że wersja pudełkowa zawierać będzie klucze aktywacyjne do Epic Games Store.

[WPIS ORYGINALNY]: Premiera Metro Exodus już za pasem, teoretycznie nic niespodziewanego nie miało się już wydarzyć, ale wczoraj eksplodowała wiadomość, że będzie to kolejna gra, która ominie Steama i w wersji PC będzie dostępna wyłącznie na Epic Games Store. O ile początkowo w siłę nowego projektu twórców Fortnite można było zwątpić, Valve otrzymało właśnie kolejny cios po rezygnacji Ubisoftu z współpracy (pierwszą grą firmy, która ominie Steama będzie The Division 2).

Umowa między wydawcą nowego Metra (Deep Silver), a Epic obowiązuje przez rok i wydawca gry zapewnia, że produkcja w końcu trafi też na platformę Valve. Tyle że będzie to miało miejsce dopiero w lutym 2020 roku. To o tyle dziwne posunięcie, że Exodus było przez długi czas dostępne na Steamie i nawet można było składać preordery. THQ Nordic poinformowało jednak, że od tego momentu sprzedaż gry w sklepie Valve zostaje wstrzymana na co najmniej rok. Złożone do tej pory zamówienia przedpremierowe wciąż jednak mają moc i wszyscy, którzy zdążyli je zrealizować, w dniu premiery normalnie dostaną wersję na Steama.

Obraz

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)