Metal Slug Code: J – kolejna odsłona popularnej strzelanki 2D zmierza na urządzenia mobilne

Strona głównaMetal Slug Code: J – kolejna odsłona popularnej strzelanki 2D zmierza na urządzenia mobilne
29.06.2020 12:37
Metal Slug Code: J – kolejna odsłona popularnej strzelanki 2D zmierza na urządzenia mobilne
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDgMdURi

Za stworzenie gry ma odpowiadać studio TiMi, które przygotowało m.in. Call of Duty Mobile czy zapowiedziane niedawno Pokemon Unite.

bDgMdUQB

Sezon na produkcje tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych uważam za otwarty – nie tak dawno pisałem o The Lord of the Rings: Rise to War i Pokemon Unite (grze typu MOBA), a w miniony weekend pojawiła się informacja o kolejnym wcieleniu Metal Sluga, który powinien być doskonale znany fanom automatów i konsol z drugiej połowy lat 90.

Choć nie zaliczam się do tej grupy (pierwsza część pojawiła się w roku moich urodzin), to Metal Sluga trafił do mnie jako gra przeglądarkowa i oczywiście bawiłem się doskonale (jedna z niewielu gier, w której można zniszczyć czołg pistoletem z nieskończoną amunicją). Świeżo zapowiedziana wersja mobilna zaoferuje podobną rozgrywkę, z tym że wszystkie modele będą teraz trójwymiarowe.

Pod koniec zwiastuna pokazano również specjalny obszar, w którym zamiast strzelać, będziemy mogli rozmawiać z innymi postaciami. Nie zdradzono jeszcze, jak ważną częścią całego "Code: J" to będzie.

bDgMdUQD

Za grę odpowiada chińskie studio TiMi, które jest częścią Tencentu, a które to ma na swoim koncie zeszłoroczny hit Activision Blizzard, Call of Duty Mobile, oraz pracuje nad wspomnianym już Pokemon Unite.

325308022035855324

Na razie nie znamy więcej informacji o grze, więc na szczegóły dotyczące modelu płatności i planowanej daty premiery będziemy musieli jeszcze poczekać.

Bartek Witoszka

bDgMdURz