Metacritic ustawia wydawców w szeregu. EA pierwsze, Activision Blizzard poza podium i jeszcze ciut, ciut

Metacritic ustawia wydawców w szeregu. EA pierwsze, Activision Blizzard poza podium i jeszcze ciut, ciut

Metacritic ustawia wydawców w szeregu. EA pierwsze, Activision Blizzard poza podium i jeszcze ciut, ciut
Maciej Kowalik
13.02.2017 13:24

Kto powiedział, że podsumowania 2016 roku się skończyły?

Metacritic uwielbia mielić wszystko na cyferki na różnokolorowym tle i porównywać, więc nic dziwnego, że agregator wziął na cel wydawców.

Wydawców podzielono jeszcze na dwie grupy, względem tego, ile unikalnych (wersje na różne platformy się nie liczą) tytułów wydali w 2016 roku. 12 lub więcej to główna grupa. 6 do 11 to druga grupa. Reszta nie była brana pod uwagę. A w grupie głównej kolejność wygląda następująco.

Obraz

Rok temu EA zajęło w podsumowaniu 7 miejsce.

Na miejscu drugim: Square Enix. Średnia ocen to 77,1. W górę najbardziej ciągnie ją Rise of the Tomb Raider na PS4, w dół... dodatek Cold Darkness Awakened na PC. Najlepsze nowe IP to The Turing Test. Łącznie Square Enic wydało 49 produktów, a rok temu nie było klasyfikowane.

Na miejscu trzecim: Nintendo. Średnia ocen z 31 wydanych produktów to 76,5. Najlepiej oceniana gra? Fire Emblem Fates: Special Edition na 3DS ze średnią 88. Najlepsze nowe IP Pocket Card Jockey. Najgorsze wydawnictwo - Pokemon Rumble World. Rok temu Nintendo było na 6 miejscu.

Obraz

A co poza podium? Czwarte jest Sony, piąty XSEED, szósty Capcom, Activision Blizzard ląduje dopiero na miejscu siódmym, ciągnięte w dół przez słabiaki na licencjach.

Dziesiątkę zamykają Bandai Namco, Telltale Games i Ubisoft.

Gdzie Microsoft? W rankingu średnich wydawców, bo - tak samo jak rok temu - wypuścił na rynek za mało nowych gier. Ze średnią 77,6 zajmuje w tym drugim rankingu trzecie miejsce za Paradox i Segą. Ale przed Take-Two. Jest też polski akcent. Osiemnaste miejsce w rankingu średnich wydawców zajęło nasze Artifex Mundi, wyprzedzając chociażby Koei Tecmo czy Deep Silver.

Dla przypomnienia - rok temu w głównym rankingu pierwsza była Sega, drugie Telltale Games, trzecie Sony, czwarte Activision Blizzard.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)