Mega Man 11 wygląda zbyt nowocześnie? Autor Owlboya mógłby zaradzić

Dla zabawy przygotował kilka projektów.

Mega Man 11 wygląda zbyt nowocześnie? Autor Owlboya mógłby zaradzić
Maciej Kowalik

Capcom miał ostatnio dużo do zapowiedzenia w temacie starych Mega Manów. Ale zapowiedział też "jedenastkę" - wreszcie zupełnie nową grę. Która dla niektórych wygląda zbyt współcześnie. Z jednej strony trudno dziwić się Capcomowi, że stara się, by nikt nie pomylił w ruchu gry z 2018 roku ze stareńkimi odsłonami. Ale fani serii nie należą do tych, których łatwo zadowolić. A gdyby tak pójść drogą Sonica?

Jeż powrócił w tym roku dwukrotnie. Najpierw była gra "od fanów dla fanów" - Sonic Mania, miksująca stare z nowym, ale z przewagą tego pierwszego. Potem Sonic Team dostarczyło Sonic Forces. I tu przechodzimy już do myślenia życzeniowego, bo Capcom przecież sam odświeża swoje gry hurtowo i na wszystko. Ale kiedy, jak nie przed świętami sobie pomarzyć?

Owlboy Release Trailer

Simon S. Andersen jest autorem świetnie przyjętego Owlboya. Jednej z tych gier, dla których pixel art jest rzeczywistym atutem a nie wymówką. "Po godzinach" Simon bawił się prototypami gry, która łączyłaby DOS-owe odsłony Mega Mana w jedną, z uwzględnieniem ograniczeń NES-a. Z zabawy wynikła grywalna wersja, a gdy temat podłapał Destructoid okazało się, że wzbudza ona pozytywne emocje.

Musiał stonować je sam Andersen podkreślając, że to tylko zabawa i nie pracuje obecnie nad własną wersją Mega Mana. Ale gdyby Capcom chciał coś takiego ufundować, to wie gdzie go szukać.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmega manowlboy

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.