Medium. O grze Bloober Team wiemy coraz więcej, są też pierwsze screeny

Medium. O grze Bloober Team wiemy coraz więcej, są też pierwsze screeny

23.07.2020 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Naprawdę nie możemy się doczekać tej gry.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że "Medium" zagramy na start Xbox Series X. Mało tego. Gra autorstwa krakowskiego Bloober Team pojawiła się już w sklepie Microsoftu.

The Medium Official Reveal with Gameplay

Nie można jej kupić, ani pobrać, ale można przeczytać bardzo szczegółowy opis i, co ważniejsze, zobaczyć obrazki, które wyglądają na zrzuty z rozgrywki. Poniżej jeden z nich.

Obraz

Zerknijmy w opis. "Odkryj mroczną tajemnicę, którą potrafi rozwikłać jedynie medium. Zgłębiaj jednocześnie dwa światy – realny i duchowy. Wykorzystaj nadnaturalne zdolności i dzięki nim rozwiązuj zagadki w obu wymiarach, poznawaj niepokojące sekrety i staraj się przetrwać spotkania z Paszczą – potworem zrodzonym z niewyobrażalnej tragedii".

Samą grę twórcy reklamują jako horror psychologiczny z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, podkreślają opatentowany system rozgrywki w podwójnej rzeczywistości i oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę.

Obraz

W grze będziemy przemieszczać się między wymiarami lub odkrywać je jednocześnie. Nasza postać może opuszczać swoje ciało i docierać do miejsc wcześniej niedostępnych. Więcej zdradza kolejny fragment opisu: " wykorzystuj zależności między nimi, żeby rozwiązywać zagadki, otwierać nowe ścieżki i przywoływać wspomnienia z zamierzchłej przeszłości".

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego. "Świat duchów w The Medium jest mrocznym odbiciem rzeczywistości. To ponure i nieprzyjazne miejsce, w którym nieukarane występki, nikczemne żądze i plugawe sekrety nabierają kształtu. Inspiracją przy jego projektowaniu były obrazy Zdzisława Beksińskiego, przedstawiciela dystopijnego surrealizmu, słynącego z budzącej grozę twórczości".

Obraz

Czego brakuje? Przydałby się obszerniejszy fragment samej rozgrywki. No i konkretniejsza data premiery niż: grudzień 2020.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)