Max Payne 1 i 2 doczekają się remake'ów. Oficjalna zapowiedź Remedy

Max Payne 1 i 2 doczekają się remake'ów. Oficjalna zapowiedź Remedy

Max Payne
Max Payne
06.04.2022 23:23, aktualizacja: 07.04.2022 01:20

Fiński developer opracuje nowe wersje klasycznych strzelanek we współpracy z Rockstarem. Projekt znajduje się aktualnie w fazie koncepcyjnej.

Remedy, twórcy gier Max Payne i Max Payne 2, poinformowali za pośrednictwem Twittera:

Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić, że opracujemy remake'i ikonicznych gier Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne, na mocy nowej umowy developerskiej z Rockstar Games.

Umowa z Rockstarem była konieczna dlatego, że jako wydawca dwóch pierwszych części gry i producent trzeciej jest on właścicielem całości praw do tej marki. Remedy to jednak jej oryginalni twórcy i cieszy wiadomość, że to właśnie oni będą pracować nad nowymi wersjami gier.

Remake'i gier Max Payne i Max Payne 2 ukażą się w formie jednej gry i powstaną na bazie opracowanego przez Remedy silnika Northlight. Platformy docelowe to PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. 

To na razie wszystko, co na temat tego projektu wiadomo, a Remedy otwarcie przyznaje w informacji prasowej, że znajduje się on dopiero w fazie koncepcyjnej. Tak czy inaczej zainteresowanie graczy wydaje się duże - choćby dlatego, że w niecałe 10 minut od tego ogłoszenia pod natłokiem zainteresowanych ugięła się inwestorska strona Remedy.

Pozostaje trzymać kciuki i czekać na kolejne informacje. Max Payne to klasyka nad klasykę, ale też gra, która dość wyraźnie i mocno się zestarzała. Świetnie będzie ją zobaczyć w odświeżonej formie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)