Matt Stone nie jest zadowolony z europejskiej cenzury South Park: The Stick of Truth

A przy okazji zdradza, że nie jest też zadowolony z poprzednich gier.

Matt Stone nie jest zadowolony z europejskiej cenzury South Park: The Stick of Truth
marcindmjqtx

07.03.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:44

Twórca South Park udzielił wypowiedzi serwisowi Metro, z której wynika, że wiedzieli z Treyem Parkerem o planowanej cenzurze, jednak nie zamierzali usuwać 7 scen z gry:

Nie mieliśmy zamiaru zmieniać treści gry, więc przygotowaliśmy plansze, które wyjaśniają, co się dzieje, co ocenzurowano - postanowiliśmy przynajmniej z tego zażartować. Mówimy ledwie o 30-40 sekundach [wkurzających minigierek - dop. PK] z gry, ale chcieliśmy by ludzie wiedzieli, gdzie została wyznaczona granica: tego nie mogliście zobaczyć, a reszta świata mogła i nie mamy zielonego pojęcia dlaczego. To nie jest fajne - jest słabe, śmieszne i głupie. Potwierdza się fakt, że decyzja o cenzurze w Europie należała do wydawcy, a twórcy mogli co najwyżej zaznaczyć, że gra została zmodyfikowana. Stąd plansza zamiast scen sondami analnymi i aborcją. W rozmowie z The Guardian twórca wspomniał jeszcze, że:

To nie taki wielki problem. Nie zmienia wiele rzeczy, ale nie zamierzaliśmy zmienić gry i nikomu o tym nie powiedzieć. Zobaczcie jak śmieszne to jest.

Cenzura w South Parku

Stone nie wspomina nic o Australii, bowiem tam cenzura gier to niestety norma i wymagana jest przez rząd - Australijczycy też dostali planszę: z koalą.

fot. IGN

Przy okazji twórca wypowiedział się też na temat innych gier ze świata South Park. Można podejrzewać, że zrobił to po to, by nieco podkreślić wyjątkowość najnowszej - wszak wraz z Treyem Parkerem trzymali nad nią pieczę:

Nie chcieliśmy zrobić gry, która ssie. Były jakieś gry o South Park z 15 lat temu, ale to były tanie produkty na licencji i po prostu ich nienawidziliśmy.

Pozostaje jeszcze pytanie, czemu więc się na nie zgodzili? Dobrze, że w końcu powstała Stick of Truth, wreszcie mają grę, z której mogą być dumni.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.