Masz Xboksa 360 Slim 4GB? Zapomnij o Metal Gear Solid: Ground Zeroes

Strona głównaMasz Xboksa 360 Slim 4GB? Zapomnij o Metal Gear Solid: Ground Zeroes
20.03.2014 15:35
Masz Xboksa 360 Slim 4GB? Zapomnij o Metal Gear Solid: Ground Zeroes
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Powtarza się historia z Battlefieldem 4, którego też nie dało się zainstalować na wbudowanej w konsolę pamięci flash.

Różnica pomiędzy wbudowanym w konsolę dyskiem twardym a pełniącą jego rolę w Xboksach 360 Slim pamięcią flash jest tak drobna, że łatwo ją przegapić. W przypadku instalacji niektórych gier jest ona jednak źródłem problemu, bo ani sklepy, ani wydawcy nie traktują jej poważnie. Z punktu widzenia szarego posiadacza tego modelu konsoli sprawa jest prosta - na okładce jest informacja, że dysk twardy jest wymagany? Spoko, mam przecież czterogigowego twardziela. Tyle że od czasu do czasu któraś gra przypomina, że to nieprawda.

Różnica między dyskiem twardym a wbudowaną pamięcią dla wielu nie jest oczywista

Niestety, na wbudowanej w ten model Xboksa pamięci Metal Gear Solid: Ground Zeroes nie zainstalujecie. Napisał do nas w tej sprawie czytelnik, który przekonał się o tym na własnej skórze - po wyciągnięciu gry z pudełka i próbie przejścia wymaganej instalacji niecałych 2 GB danych.

Po otrzymaniu maila, sprawdziłem wczoraj najpopularniejsze polskie sklepy i w żadnym nie znalazłem przy opisie gry w wersji na Xboksa 360 odpowiedniej adnotacji. Ani takiej, która w ogóle mówiłaby, ze dysk twardy jest wymagany, ani tym bardziej klarującej, że pamięć flash z modelu Slim się nie nada. Dziś takowa pojawiła się na stronie sklepu, w którym grę kupował nasz czytelnik i do którego zwrócił się (bezskutecznie) z prośbą o zwrot pieniędzy. Ba, takiej informacji nie znajdziemy nawet na stronie wsparcia technicznego Konami. Według niej Xbox 360 nie ma modelu Slim, a by zagrać w Ground Zeroes trzeba dokupić dysk twardy do konsol Core i Arcade. Informacja o tym, że gry nie zainstalujemy na pamięci podłączonej do portu USB, to nie to samo, co informacja o braku możliwości instalacji na pamięci wbudowanej w Slima.

O Slimie ani słowa

Nie można dziwić się zdenerwowaniu rozczarowanych klientów. Zarówno wydawca jak i sklepy powinny jasno informować o tym, że posiadacze Xboksa 360 Slim 4GB nie będą mogli zagrać w Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Ciężar zadośćuczynienia powinien teraz spaść na firmy, a nie ich klientów.

O komentarz poprosiliśmy polskiego dystrybutora gry, firmę CDP.pl, ale oprócz sugestii, że być może na dysku konsoli naszego czytelnika nie ma wystarczającej ilości miejsca, nie otrzymaliśmy jasnego stanowiska.

Maciej Kowalik

326836331806939178
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)