Masz problem z instalacją Wiedźmina 3 z płyty? CDP.pl podpowiada rozwiązania. Możesz też wymienić nośnik

Masz problem z instalacją Wiedźmina 3 z płyty? CDP.pl podpowiada rozwiązania. Możesz też wymienić nośnik
marcindmjqtx

22.05.2015 09:12, aktual.: 05.01.2016 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CDP.pl zabrało głos w sprawie problemów z pecetową wersją gry.

Chodzi o przerywanie instalacji Wiedźmina 3 z płyty. Dostaliśmy na ten temat kilka skarg od czytelników, które przekazaliśmy dystrybutorowi z prośbą o radę. Tymczasem dotyczący ich wątek na forum gry rozrósł się do rozmiarów sugerujących, że nie ma mowy o pojedynczych przypadkach.

Najczęściej chodzi o "błąd -10: Błąd odczytu pliku". Doczekał się on nawet swojego miejsca w dziale pomocy CDP.pl. Dział techniczny sugeruje w nim kilka rozwiązań problemu. Od przeczyszczenia płyt, przez skopiowanie zawartości płyt na dysk twardy komputera i instalację stamtąd, po aktualizację sterowników napędu, uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu, a nawet zmianę trybu transferu danych napędu. Jeśli zmagacie się z błędem, a któryś krok pominęliście, to warto dać mu szanse. Wszystko jest opisane w odpowiednim temacie, w dziale wsparcia.

A co jeśli wszystko zawiedzie? CDP.pl zachęca przede wszystkim do skorzystania z możliwości zainstalowania gry z serwisu GOG.com, do czego każdy posiadacz wersji pecetowej ma prawo. - To najdogodniejsze rozwiązanie pozwoli Wam cieszyć się rozgrywką już teraz, podczas kiedy my będziemy rozwiązywać problem z płytą - czytamy w wydanym oświadczeniu.

Jeśli z jakichś względów to rozwiązanie Was nie zadowala pozostaje próba kontaktu z działem wsparcia dystrybutora. Telefonicznie (801 801 815) lub za pośrednictwem formularza na stronie. Ostateczną opcją jest oddanie gry do sklepu - kompletnej, ze wszystkimi płytami, a nie tylko z tą uszkodzoną. Sklep odeśle grę do dystrybutora, a ten zweryfikuje usterkę i wymieni nośniki na nowe.

Pełna treść oświadczenia CDP.pl:

W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały, że u niektórych z Was pojawiły się problemy z odczytem i instalacją z płyt DVD gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji PC. Jest dla nas absolutnym priorytetem, aby każda osoba która nabyła grę była w pełni zadowolona, dlatego też nasz dział pomocy technicznej dokładnie zbadał już znaczną część ze zgłoszonych problemów.

Przede wszystkim chcielibyśmy Was zapewnić, że komplikacje przy instalacji gry występują tylko u niewielkiej liczby użytkowników oraz że nadal możecie pobrać swoją kopię gry za pośrednictwem serwisu GOG.com, bez konieczności jej instalowania z płyty - to najdogodniejsze rozwiązanie pozwoli Wam cieszyć się rozgrywką już teraz, podczas kiedy my będziemy rozwiązywać problem z płytą.

Nieprawidłowości w odczycie danych z nośników pojawiają się najczęściej przy skraju warstwy/płyty: nośnikiem fizycznym gry jest dwuwarstwowa płyta DVD. Występują one jedynie w niektórych specyficznych przypadkach i wynikają z indywidualnych ustawień sprzętowych czytnika (np. prędkości odczytu danych z nośnika, czy moc lasera w głowicy). Przy ustawionej maksymalnej prędkości odczytu może się zdarzyć, że wiązka laserowa jest zbyt słaba, algorytm korekcji danych nie działa prawidłowo i zgłasza błędy sumy kontrolnej (CRC).

[źródło: GOL]

Maciej Kowalik

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także