Masz dość PES-a? FIFA nudzi? Rzuć okiem na Behold the Kickmen

Masz dość PES-a? FIFA nudzi? Rzuć okiem na Behold the Kickmen

Masz dość PES-a? FIFA nudzi? Rzuć okiem na Behold the Kickmen
Maciej Kowalik
21.07.2017 10:09

To gra piłkarska stworzona przez kogoś, kto o tym sporcie nie ma pojęcia.

Ale Dan Marshall to nie tylko zgrywus. Ma na koncie kilka gier niezależnych, z których najbardziej znane jest chyba The Swindle. Początkowo, zaproszony na panel o przyszłości gier przygodowych Marshall tylko zażartował, że nie ma o niej zielonego pojęcia.

Wśród indyków nie brakuje ludzi pozytywnie zakręconych, więc w zeszłym roku żart zaczął stawać się ciałem, a lektura Twittera Marshalla dostarczała kolejnych powodów do śmiechu. Bo widzicie - on nie tylko nie ma pojęcia o piłce nożnej, ale dość wcześnie zaznaczył, że nie ma ochoty tego zmieniać. Kształt boiska? Phi, detal - pewnie jest okrągłe.

Kolejne wpisy Dana dostarczały mi swego czasu sporego ubawu, zwłaszcza gdy szedł ze swoją ignorancją w zaparte, kłócąc się z entuzjastami futbolu. O wszystko. Nawet o to czy gola się strzela (you scored a goal) czy robi (you've done a goal). Nie muszę chyba dodawać, która z wersji trafiła do gry... A to tylko jeden, zrodzony z ignoranckiej pozy autora, detal, który może rozśmieszyć fanów piłki nożnej, którzy sprawdzanie nowej gry rozpoczynają od zmierzenia czy długość brody Messiego i sznurówki korków Ronaldo na pewno są zgodne z rzeczywistością. Podejście Marshalla jest odświeżające.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Gra jest oczywistym żartem, o czym świadczy jej cena - 3,59 euro. Bo tak się składa, że Behold the Kickmen bez ostrzeżenia zadebiutowało wczoraj na Steamie.

W opisie autor lojalnie ostrzega, że nie ma tu żadnego multiplayera, bo nie chciał go mieć. Jest za to fabularna kampania napchana przegiętym melodramatyzmem i pozbawionymi znaczenia decyzjami do podjęcia.

'Behold the Kickmen' Launch Trailer

I jak tu nie dać czemuś takiemu szansy? Choć sam zabiorę się za Kopaczy, gdy już odkleję się od bety PES 2018. Wszak nie będzie ona trwać wiecznie.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)