Mass Effect: Andromeda Initiation połączy oryginalną trylogię z nową grą

Mass Effect: Andromeda Initiation połączy oryginalną trylogię z nową grą

Mass Effect: Andromeda Initiation połączy oryginalną trylogię z nową grą
Oskar Śniegowski
25.06.2016 12:22

Nie dodatkowa gra, nie serial, nie rozbudowane intro. Do galaktyki Andromedy wprowadzą nas książki

O kolejnej grze ze stajni Bioware wiemy coraz więcej, być może nadchodzący Gamescom ujawni kolejne szczegóły, jednak tajemnicą wciąż pozostaje sposób, w jaki powiązane zostaną wydarzenia znane nam z oryginalnej trylogii, z obrazem rzeczywistości zastanym w Andromedzie.

W czasie E3, w wywiadzie udzielonym serwisowi IGN, Mac Walters – dyrektor kreatywny gry, zdradził, że historia opowiedziana w nowej odsłonie serii rozgrywa się setki lat po trzeciej części gry. W trosce o osoby, które mogą nie znać tego uniwersum (wierzę, że nie ma takich, świat stworzony przez BioWare jest wybitnie dobry), napiszę tylko, że wszyscy wiemy, jak to się skończył i wszyscy byliśmy tak samo wzburzeni.

Tym bardziej zabolał fakt, że twórcy deklarowali zupełny brak wpływu decyzji podjętych wcześniej, na świat gry przedstawiony w Andromedzie. Z jednej strony to zrozumiałe – przygoda Shepparda kiedyś musiała się skończyć, ale drobny niesmak pozostał.

Dzisiaj na szczęście okazało się, że nasz ból zostanie (przynajmniej częściowo) uśmierzony. Kanadyjskie studio zleciło bowiem napisanie serii powieści, mającej za zadanie wyjaśnienie wszystkich wydarzeń, które rozegrały się na przestrzeni wspomnianych kilku stuleci i przygotowanie nas do wskoczenia w grową Andromedę z pełną prędkością.

Obraz

Autorką pierwszej z nich - Mass Effect: Andromeda Initiation, zostanie uznana i wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród, pisarka Nora K. Jemisin. Initiation pojawi się na rynku już w sierpniu. Pozostałe 3 powieści (nieznane jeszcze z tytułu i autora) będą miały swoje premiery kolejno: w marcu 2017, sierpniu 2017 i marcu 2018.

Data premiery growego Mass Effecta wciąż pozostaje nieznana, a nas raczy się enigmatycznym "pierwszym kwartałem przyszłego roku". Trzymam kciuki, żeby Gamescom był w tej kwestii przełomowy.

[Źródło: IGN]

Oskar Śniegowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)