Mass Effect: Andromeda czy Androbieda? Gra zgarnia bardzo różne recenzje

Mass Effect: Andromeda czy Androbieda? Gra zgarnia bardzo różne recenzje

Mass Effect: Andromeda czy Androbieda? Gra zgarnia bardzo różne recenzje
Patryk Fijałkowski
20.03.2017 12:02

W rozwinięciu znajdziecie zarówno sporo ósemek, jak i szóstek.

Mass Effect: Andromeda przebył długą podróż. Nie tak długą jak ci z Inicjatywy Andromedy, ale jednak pięć lat to dużo czasu. Niestety, nie wpłynęło to na to, że nowy Mass Effect jest teraz grą powszechnie chwaloną. Pierwsze recenzje idealnie pokazują, że mamy do czynienia z tytułem nierównym, który oprócz zalet ma swoją porcję problemów. Zacznijmy zatem od wysokiej noty i stopniowo schodźmy ku coraz smutniejszym prognozom...

Niezwykle entuzjastyczny jest na przykład James Mitchell z Press Start, dając Andromedzie jedną z nielicznych dziewiątek. Swój wybór tłumaczy następująco:

MASS EFFECT™: ANDROMEDA – Official Launch Trailer

Nieco bardziej umiarkowanym entuzjazmem dzieli się Joe Juba na łamach Game Informera, zwracając uwagę na to, że choć Andromeda jest dobra, to mogłaby być o wiele lepsza. Mimo to swoją opinię podsumowuje i tak mocnym 8/10:

Arthur Gies z Polygonu zszedł stopień niżej i dał grze 7,5/10:

Wchodzimy już na teren szóstek, których Andromeda niestety zgarnęła zdecydowanie sporo. Taką ocenę grze przyznał między innymi Scott Butterworth z GameSpotu:

MASS EFFECT Andromeda | Combat Weapons & Skills | Official Gameplay Series - Part 1

Rock Paper Shotgun nie przyznaje ocen, ale gorzkie słowa Johna Walkera (swoją drogą dobre imię) mówią wszystko:

Ostre słowa, co? Jak widzicie opinie na temat gry wahają się dosyć mocno. Średnia na OpenCritic wynosi aktualnie 75. Na naszą recenzję musicie zaczekać jeszcze kilka dni. Jako osoba przydzielona do tego zadania, intensywnie grająca w Andromedę od zeszłego tygodnia, mogę powiedzieć tylko, że gra rzeczywiście jest nierówna i na pewno nikt nie powinien kupować jej w ciemno "bo to przecież Mass Effect". Póki co wrażenia mam zdecydowanie mniej entuzjastyczne. Choć w Polsce nie brakuje pochwał:

Jeśli zaś chodzi o resztę świata i rozpiętość opinii...

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)