Marvel's Avengers jak Cyberpunk 2077, czyli z darmowym ulepszeniem na konsole nowej generacji

Strona głównaMarvel's Avengers jak Cyberpunk 2077, czyli z darmowym ulepszeniem na konsole nowej generacji
23.06.2020 12:53
Marvel's Avengers jak Cyberpunk 2077, czyli z darmowym ulepszeniem na konsole nowej generacji

Kupujesz raz, grasz na dwóch konsolach.

Bezpłatne ulepszenia gier z Playstation 4 i Xbox One na nową generację są zjawiskiem, do którego musimy zacząć się przyzwyczajać. Kolejnym z tytułów jest "Marvel's Avengers".

Co to oznacza? Gracze posiadający wersję gry z obecnej generacji konsol będą mogli ulepszyć ją do wersji z nowej generacji za darmo, niezależnie od tego, czy będą przesiadać się z PlayStation 4 na PlayStation 5, czy też z Xbox One na Xbox Series X. Ci, którzy przeniosą swoje zapisy gry na nową generację konsol, przetransferują swoje profile oraz postępy, dzięki czemu rozgrywkę wznowią w miejscu, gdzie ją przerwali. Co więcej, możliwa będzie rozgrywka międzygeneracyjna, co oznacza, że gracze z PS5 będą mogli grać ze znajomymi z PS4, a gracze Xbox Series X zagrają ze swoimi znajomymi z Xbox One.

Gary Snethen ze studia Crystal Dynamics tłumaczy, że twórcy sami są graczami i chcą w pełni wykorzystać dodatkowe funkcje graficzne, które mają pomóc w osiągnięciu najwyższej możliwej jakości graficznej. – Gra zaoferuje ulepszony tryb graficzny na PS5. Jednak czasem wolimy, aby rozgrywka była jak najpłynniejsza. Dlatego "Marvel's Avengers" na PS5 będzie posiadało tryb z wysoką liczbą klatek animacji na sekundę, który będzie celował w 60 fps z dynamiczną rozdzielczością 4K – napisał na oficjalnym blogu Playstation. Warto dodać, że więcej szczegółów poznamy podczas wirtualnego wydarzenia "Marvel's Avengers War Table", które jest zaplanowane na 24 czerwca. Godzina nie jest znana.

Marvel’s Avengers - Official War Table Event Teaser

W praktyce oznacza to tyle, że do wyboru będą dwa tryby: grafiki, stawiające na poprawę oprawy wizualnej (szczegółów niestety brak), i płynności z  upragnionymi 60 klatkami na sekundę, kosztem dynamicznej rozdzielczość w okolicach 4K.

Ulepszenie ma objąć szybszy czas ładowania, wyższą rozdzielczość i wierność obrazu, ulepszone teksturowanie oraz animacje niszczenia pancerzy, ray tracing "i wiele więcej".

"Marvel’s Avengers" zadebiutuje 4 wrześna, trafi na konsole PS4 i Xbox One, a także na pecety  oraz Stadię.

Wśród gier, które również zaliczą darmowe ulepszenie na nową generację są m.in. "Cyberpunk 2077", "FIFA 21", "Madden 21" oraz "Destiny 2".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)