Mario+Zelda+Dark Souls=99Floors, czyli najtrudniejsza gra świata

Mario+Zelda+Dark Souls=99Floors, czyli najtrudniejsza gra świata

Mario+Zelda+Dark Souls=99Floors, czyli najtrudniejsza gra świata
Joanna Pamięta - Borkowska
22.08.2018 12:19

Nieczęsto zdarza się, by ktoś oferował kasę za skończenie gry.

Istnieje wiele sposobów na to, by wyróżnić się na tle innych gier tego samego gatunku. I nie mówię tutaj o finalnym produkcie, ale o tym, co robią spece od marketingu, by zachęcić do kupienia tytułu. Samo zapewnienie, że tym razem "naprawdę" mamy do czynienia z rewolucją w świecie gier nie wystarczy. Można zorganizować interaktywny pokaz w kinie (jak to miało miejsce w przypadku Detroit, gdzie widzowie za pomocą specjalnej aplikacji oddawali głosy), namalować wielki mural (tegoroczny God of War w Warszawie), rozrzucić po mieście wielkie lamy.

Albo zaproponować nagrodę dla pierwszej osoby, która przejdzie grę. Tak zrobili twórcy 99Floors - obiecali 5000 dolarów dla śmiałka, który jako pierwszy zobaczy napisy końcowe.

325510929746047602

Jest to retro platformówka zawierająca elementy dungeon crawlera. Do przejścia mamy 99 proceduralnie generowanych poziomów, w czym pomóc ma nam 82 rodzaje broni i 18 bohaterów. Co więcej, istnieje możliwość grania lokalnie w trybie kooperacji.

325510929746178674

Dostępna jest już od kilku miesięcy, ale wciąż nie znalazła się osoba na tyle zdolna, by przejść grę w całości. Założeniem twórców jest stworzenie gry ekstremalnie trudnej, co ma wywindować frustrację na nieosiągalny do tej pory poziom. Jednocześnie jest ona pełna życia i dynamiczna, co ma wprawić gracza w stan bliski uzależnienia.

Kwota przeznaczona na nagrodę pochodzi z dotychczasowej sprzedaży. Obecnie 99Floors dostępne jest rónież za darmo - możecie zagrać w nią tutaj - ale można też ją kupić na stronie dewelopera.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)