Takich i innych równie szokujących ciekawostek znajdziecie bez liku w rozmowie, jaką Nintendo publikuje na swojej stronie internetowej. Dialog toczy się między Shigeru Miyamoto, ojcem Mario i innych gier Nintendo, a prezesem wspomnianej firmy Satoru Iwatą. Całość powstała z okazji wydania New Super Mario Bros. Wii, tak więc głównie Mario i jego pokręcony świat są tematem rozmowy.

bETlFKPp

No dobrze, ale skąd ten Mr. Video? Jak wszyscy wiemy, pierwszym imieniem Mario było Jumpman, jednak to nie Miyamoto wpadł na ten pomysł. Twórca gier zapragnął by jego postać była uniwersalna i pojawiała się w każdej tworzonej przez niego grze, stąd dość uniwersalne imię Mr. Video. Na szczęście w tym czasie ktoś w Nintendo of America zaproponował Mario i tak zostało. Zwłaszcza, że nawet Miyamoto przyznaje, że Mr. Vid... tfu, Mario, z proponowanym przez niego imieniem mógłby już wyparować z powierzchni ziemi. Sam pomysł by jedna postać pojawiała się w wielu grach pożyczył on od Hitchcocka, który zawsze pojawiał się w swoich filmach, oraz rysowników mangi jak Osamu Tezuka (Astro Boy) i Fujio Akatsuka (Tensai Bakabon), których postacie pojawiały się w ich różnych dziełach.

Inną ciekawostką wartą przytoczenia, jest fakt, że w latach 80-tych Miyamoto chciał opatentować skakanie w grach. Na szczęście do tego nie doszło, ale chyba Nintendo byłoby dziś jeszcze bogatsze. Albo rozwój platformówek zakończyłby się na Jumpmanie.

327067827154802730
Komentarze (0)
bETlFKQn