Mario miał się nazywać Mr. Video

Takich i innych równie szokujących ciekawostek znajdziecie bez liku w rozmowie, jaką Nintendo publikuje na swojej stronie internetowej. Dialog toczy się między Shigeru Miyamoto, ojcem Mario i innych gier Nintendo, a prezesem wspomnianej firmy Satoru Iwatą. Całość powstała z okazji wydania New Super Mario Bros. Wii, tak więc głównie Mario i jego pokręcony świat są tematem rozmowy.

Mario miał się nazywać Mr. Video
marcindmjqtx

25.11.2009 | aktual.: 13.01.2016 16:12

No dobrze, ale skąd ten Mr. Video? Jak wszyscy wiemy, pierwszym imieniem Mario było Jumpman, jednak to nie Miyamoto wpadł na ten pomysł. Twórca gier zapragnął by jego postać była uniwersalna i pojawiała się w każdej tworzonej przez niego grze, stąd dość uniwersalne imię Mr. Video. Na szczęście w tym czasie ktoś w Nintendo of America zaproponował Mario i tak zostało. Zwłaszcza, że nawet Miyamoto przyznaje, że Mr. Vid... tfu, Mario, z proponowanym przez niego imieniem mógłby już wyparować z powierzchni ziemi. Sam pomysł by jedna postać pojawiała się w wielu grach pożyczył on od Hitchcocka, który zawsze pojawiał się w swoich filmach, oraz rysowników mangi jak Osamu Tezuka (Astro Boy) i Fujio Akatsuka (Tensai Bakabon), których postacie pojawiały się w ich różnych dziełach.

Inną ciekawostką wartą przytoczenia, jest fakt, że w latach 80-tych Miyamoto chciał opatentować skakanie w grach. Na szczęście do tego nie doszło, ale chyba Nintendo byłoby dziś jeszcze bogatsze. Albo rozwój platformówek zakończyłby się na Jumpmanie.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.