Mapa z Modern Warfare 2 usunięta. Zawierała treści obraźliwe dla wyznawców Islamu

Mapa z Modern Warfare 2 usunięta. Zawierała treści obraźliwe dla wyznawców Islamu08.10.2012 15:24
Mapa z Modern Warfare 2 usunięta. Zawierała treści obraźliwe dla wyznawców Islamu
marcindmjqtx

Ci z Was, którzy grają jeszcze po sieci w Modern Warfare 2 mogli zauważyć, że w trakcie weekendu zniknęła gdzieś jedna z popularniejszych map - Favela. Powód? Religijne faux pas.

W jednym z pomieszczeń na mapce, dokładniej toalecie, wisiały dwa obrazy. Ale to nie one są problemem. Chyba po raz pierwszy w historii więcej zamieszania, niż sam malunek wywołała rama. W tym przypadku zdobi ją cytat z proroka Mahometa, który można przetłumaczyć mniej więcej tak:

"Allah jest piękny i kocha piękno." Obecność nauk Mahometa w łazience uraziła uczucia religijne islamskich graczy. Jeden z nich nagrał ten filmik, w którym przybliża sprawę.

Autor zaznacza, że nie zależało mu na zdjęciu mapy z serwerów, a jedynie naprawieniu błędu, którym jest umieszczenie tych słów w niegodnym miejscu, jakim jest toaleta. Oczywiście ma do tego prawo, tak jak przedstawiciel każdej innej religii.

Apel dotarł do Activision i Infinity Ward, a mapa trafiła do poprawek. Firmy wydały oświadczenie, w którym przepraszają i zapewniają, że to zwykłe niedopatrzenie. Podjęto rownież kroki, by usunąć potencjalnie obraźliwe treści ze wszystkich gier w portfolio wydawcy. Zagrać na Favelli będzie można znów, gdy wszystko zostanie naprawione.

Ech, gry i religia nigdy nie miały ze sobą po drodze.

[via Kotaku]

Piotr Bajda

326877334601357354
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)