Mało wam Cyberpunka? Amazon zapowiada Blade Runer 2099

Mało wam Cyberpunka? Amazon zapowiada Blade Runer 2099

Blade Runner 2049
Blade Runner 2049
Źródło zdjęć: © pioneernewz
16.09.2022 08:55

Amazon oficjalnie potwierdził prace nad aktorską kontynuacją Blade Runnera 2049. Akcja ma rozgrywać się 50 lat później, padły również konkretne nazwiska; wiemy, kto będzie producentem i showrunnerem.

O kontynuacji Blade Runnera zrobiło się głośno na początku bieżącego roku za sprawą doniesień, które sugerowały, że Amazon może szykować taką produkcje. I można powiedzieć z całym przekonaniem, że gigant branży nie zwalnia tempa. Oto bowiem okazuje się, że te przecieki nie były przesadzone; popularne uniwersum science-fiction zostanie powiększone o nowy tytuł – Blade Runner 2099.

Tytuł podpowiada, że akcja będzie rozgrywać się 50 lat po wydarzeniach z ostatniego filmu. Padły również konkretne nazwiska w kontekście serialowej kontynuacji. Stanowisko showrunnera obejmie Silka Luisa (Shining Girls). Producentem wykonawczym jest Ridley Scott – asystować mu będzie Michael Green, będący współscenarzystą Blade Runner 2049.

Serial znajduje się na wczesnym etapie produkcji, więc trudno jest mówić o jakichkolwiek szczegółach. Nawet przybliżona data premiery jest aktualnie tajemnicą. Jedno jest pewne – na brak atrakcji nie można narzekać. W drodze znajduje się kilka ciekawych projektów, a jednym z nich jest kinowa adaptacja Gran Turismo. Poznaliśmy również nazwisko jednego z głównych bohaterów; to gwiazda serialu Stranger Things.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)