Making Monkeys: 12 małp? W tej grze jest ich więcej

Making Monkeys: 12 małp? W tej grze jest ich więcej03.01.2012 12:14
Making Monkeys: 12 małp? W tej grze jest ich więcej
marcindmjqtx

Czasem wystarczy prosty pomysł, by ze zwyczajnej platformówki zrobić coś naprawdę wyjątkowego.

Making Monkeys to relatywnie mała i krótka gra flashowa stworzona przez Grega Sergeanta, która pożarła mi ostatnie pół godziny w pracy. Początkowo wydaje się być prostą platformówką: ot, kierujemy małpką i zbieramy kubki kawy.

Szybko okazuje się jednak, że to wcale nie takie proste. Na jednym z pierwszych poziomów gracz uzyskuje dostęp do pistoletu, który strzela... kolejnymi małpkami. Sterując jedną, steruje się wszystkimi naraz. Prosta platformówka zmienia się w skomplikowaną grę logiczną z zadaniami czasami tak pokręconymi, że nie powstydziłby się ich nawet sam król Braid. Rozwiązania wymyślone przez autora na kolejnych etapach są naprawdę świetne: nie wpadłbym, że na tak prostym pomyśle można skonstruować tak różnorodne i "łamiące głowy" zagadki (no, ale ja nie jestem twórcą gier).

Gra składa się niestety tylko z czternastu poziomów, można ją więc przejść w bardzo krótkim czasie, ale naprawdę wciąga i zaskakuje swoją pomysłowością. Szczerze. chciałbym, żeby ktoś zainteresował się Making Monkeys i zatrudnił autora do stworzenia bardziej rozbudowanej wersji na inne platformy. XBLA albo PSN to idealne miejsce dla tej gry.

Zagrajcie koniecznie, ten sympatyczny tytuł znajdziecie pod tym linkiem.

Tomasz Kutera

PS Byłbym zapomniał - nie wiem jak niezależni twórcy to robią, ale ich gry zawsze mają świetne ścieżki dźwiękowe. Ta też.

327076264433768490
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)