Majowy Click w wersji elektronicznej plus mały wywiad z Tymonem

Co prawda 5 numer śp Clicka nie ukaże się w normalnej dystrybucji, ale nie oznacza to, że w ogóle go nie będzie. Pojawi się jego specjalna, cyfrowa edycja, tak samo jak to miało miejsce w przypadku EGM. Pobrać ją będzie można ze stron Clicka. W rozwinięciu  znajdziecie pełną informację prasową, jak również wywiad z Tymonem, byłym redaktorem naczelnym pisma.

Majowy Click w wersji elektronicznej plus mały wywiad z Tymonem
marcindmjqtx

08.04.2009 | aktual.: 15.01.2016 14:16

PS Polecam również tekst Cubitussa, naczelnego PLAY, o upadku Clicka. Do przeczytania tutaj.

Informacja prasowa:

Click! 5/2009 już do pobrania!Historyczny, ostatni numer magazynu Clicka w sieci.

Choć magazyn Click został oficjalnie zawieszony przez wydawnictwo Bauer, redakcja pisma postanowiła pożegnać się z czytelnikami i podziękować im za wspólnie spędzone dziewięć lat, udostępniając w sieci ostatni numer magazynu. Można go pobrać na stronie www.click.pl. Historyczny numer pisma przeglądać można na stronie WWW a także pobrać w postaci pliku PDF - w obu przypadkach zawiera on niemal wszystkie teksty, jakie miały ukazać się w wydaniu papierowym (usunięto jedynie dział "Na płycie" oraz podmieniono reklamy).

Wywiad:

Czy na polskim rynku jest miejsce na magazyn piszący o grach na konsole i pc na raz? Myślę, że jak najbardziej - z kilku powodów. Po pierwsze coraz więcej gier to tytuły multiplatformowe, które ukazują się niemal jednocześnie na PC i konsole. Dlatego większa część takiego pisma i tak jest wypełniona tekstami uniwersalnymi. Konsolowe czy PC-towe "wyłączności" nie są tak częste, a niektóre z nich to produkcje tak ważne, że nawet gracze PC-towi chcieliby coś na ich temat przeczytać - np. o God of War III czy nowym Metal Gear Solid. Poza tym coraz więcej ludzi gra na różnych platformach, taki magazyn w 100% spełnia ich oczekiwania. No i jest zgodny z tym, jak do grania podchodzi się na zachodzie - tam platforma raczej nie ma znaczenia.

Czy opłaca się pisać dla dojrzalszego czytelnika? Oczywiście. Problem tylko w tym, jak do niego dotrzeć - bo "dojrzalszy" czytelnik ma tyle innych spraw, które mogą go zająć, że trzeba włożyć naprawdę sporo wysiłku, by spędził wieczór czy dwa właśnie czytając magazyn dla niego piszący o grach.

Czy przewidujesz, że koniec Clicka jakoś wpłynie na pozostałe magazyny? Coś się w nich zmieni? Odetchną :-) Click był drugim magazynem na rynku i nad słabszą konkurencją przeważał, niedoścignionego lidera zaś na pewno trochę podgryzał. Nie wydaje mi się jednak, żeby zawieszenie Clicka mocno wpłynęło na inne pisma, wydawcy i redakcja każdego mają konkretne wizje  swoich tytułów i na pewno będą je dalej realizować.

Czy Bauer porzuci konsolowców, którzy czytali Clicka, czy ma zamiar coś im zaoferować? Myślę, że nie można sobie pozwolić na to, by porzucić tak liczną grupę odbiorców mediów growych, jaką stali się w ostatnim czasie gracze konsolowi. O planach całego wydawnictwa nie mogę jednak mówić, jestem tylko jednym z jego redaktorów.

Czy mamy do czynienia z kryzysem w druku? Czy sądzisz, że to początek serii zamknięć pism, czy raczej pojedyncza ofiara? Pismom w chwili obecnej doskwierają dwie rzeczy - rosnące koszty produkcji (związane z kursem euro) i spadające wpływy reklamowe (wynikające z mniejszej sprzedaży gier, rosnących przez euro kosztów ich licencji, ogólnej sytuacji na świecie i czego-tam-jeszcze). Nie zdziwiłbym się, gdyby trudności te odbiły się również na kondycji - oraz istnieniu - innych pism na rynku. Taką pośrednią ofiarą stał się już Komputer Świat Gry, który przeszedł na cykl dwumiesięczny, co będzie dalej - zobaczymy.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbranżaprasa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.