Majesco przerzuca się na cyfrową dystrybucję. W drodze powrót A Boy and His Blob

Majesco przerzuca się na cyfrową dystrybucję. W drodze powrót A Boy and His Blob
marcindmjqtx

12.08.2015 11:32, aktual.: 05.01.2016 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Majesco jest od kilku lat w dołku, ale nowy prezes firmy ma pomysły, jak się z niego wygrzebać.

Po pierwsze: odchudzenie kadry. Jeszcze w styczniu Majesco zatrudniało 16 osób. Dziś ma zaledwie pięciu stałych pracowników.

Po drugie: żegnajcie pudełka. Majesco idzie z duchem czasów i przerzuca się w zupełności na cyfrową dystrybucję. Tak, pójście z duchem czasów oznacza także wzmożenie wysiłków w segmencie mobilnym. Nie będzie jednak całkowitego odwrotu od dużych sprzętów.

W stronę konsol obecnej generacji (i być może także PC) zmierzają dwie nowe gry. Pierwsza, zwana Glue, to całkowita niewiadoma. Druga to natomiast powrót serii A Boy and His Blob. Serii, która debiutowała dawno, dawno temu - w roku 1989. Próby reanimacji tej marki były wielokrotnie sabotowane przez tarapaty finansowe Majesco. Udało się dopiero w roku 2009 za sprawą A Boy and His Blob: Trouble on Blobolonia, czyli remake'u oryginału na Wii.

Obie zapowiedziane przez Majesco gry mają ukazać się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Majesco nigdy się do pierwszej ligi nie przebiło, ale ma na koncie na przykład serię BloodRayne, sporo gier na różnorakich licencjach (od Hello Kitty, przez Szczęki i Taksówkarza, po NBA) i niemal trzy dekady doswiadczenia w branży. Życzymy powrotu do formy.

[Źródła: MCV, VG24/7]

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)