Magna Mundi nie ujrzy światła dziennego

Magna Mundi nie ujrzy światła dziennego

Magna Mundi nie ujrzy światła dziennego
marcindmjqtx
22.06.2012 07:32, aktualizacja: 05.01.2016 16:43

Paradox poprztykał się z jej twórcami.

Magna Mundi miał być kolejnym przykładem tego, że robiąc odpowiednio fajne modyfikacje do gier Paradoksu można zostać zauważonym. Szwedzi zamierzali wydać projekt studia Universo Virtual, który w założeniach miał być znacznie bardziej rozbudowaną Europą Universalis 3. Niestety, prace nad Magna Mundi zaczęły się okropnie przeciągać.

Według postu Paradoksu winę za to ponosi studia Universo Virtual. A konkretniej - jego szefostwo. Jego brak umiejętności przywódczych miał doprowadzić do ślamazarności prac i jej bylejakości. Doszło do tego, że twórcy Magna Mundi chcieli wydać grę jako skończoną, czemu sprzeciwili się Szwedzi zauważając szereg błędów. To wywołało irytację i napięcie, które w końcu musiało dać o sobie znać. W tym przypadku - anulowaniem projektu.

Na chwilę obecną Magna Mundi nie ma szans ujrzeć światła dziennego. Paradox zostawia jednak światełko nadziei wspominając choćby o heroicznych pracownikach studia, którzy desperacko chcieli uchronić projekt przed krótkowzrocznością swoich liderów. Może im się uda. Może projekt Magna Mundi za jakiś czas zostanie na nowo podjęty, a może jego dorobek znajdzie zastosowanie przy pracach nad Europą Universalis 4?

Źródło: forum Paradoksu

Paweł Płaza

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)