Magia rzeczywistości rozszerzonej, czyli nowe formy iluzji

Rzeczywistość rozszerzona to też sposób na przeniesienie nas w świat iluzji i magii. Zwłaszcza, gdy z najnowszych zdobyczy technologii korzystają zawodowi magicy.

Magia rzeczywistości rozszerzonej, czyli nowe formy iluzji
marcindmjqtx

04.04.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:50

O Marco Tempeście pisaliśmy całkiem niedawno pokazując, jak do swoich pokazów wykorzystuje iPoda i kamery. Teraz cyberiluzjonista do swojego pokazu zaprzęg sensor Kinect Microsoftu i za jago pomocą przeniósł widzów w świat rzeczywistości rozszerzonej.

Prestidigitator występował na scenie przed kamerami, zaś cały jego pokaz można było obserwować na wielkim ekranie zawieszonym z tyłu. W ten sposób możemy obejrzeć poznać całą kuchnię przedstawienia, jak również efekt końcowy, łączący w jedno obrazy generowane przez komputer z scenicznym występem. Efekt? Oceńcie sami.

Tak, jak już pisaliśmy - Tempest wyznaję zasadę "Open Magic". Tak, jak i przy wolnym oprogramowaniu, udostępnia całą dokumentację potrzebną do powtórzenia jego "sztuczek". Nie inaczej było tym razem. Powstało specjalne wideo prezentujące ten spektakl od kuchni.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkinectmicrosoft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.