Magia liczb: na iOS jest najwięcej gier na świecie

Magia liczb: na iOS jest najwięcej gier na świecie

marcindmjqtx
18.11.2010 14:01, aktualizacja: 06.01.2016 15:12

Z cyklu "dajcie mi kategorię, a zrobię tak, że będę w niej najlepszy": na iOS, system operacyjny przenośnych urządzeń Apple, ukazało się więcej gier niż na wszystkich konsolach razem wziętych.

Zestawienie zostało opracowane w oparciu o dane dostępne na Wikipedii. Po odliczeniu wszystkich gier oznaczonych jako "lite" i "free", które często są po prostu "wersjami demonstracyjnymi", na Appstore dostępnych jest 32438 gier. Z kolei po zsumowaniu wszystkich tytułów jakie ukazały się na konsolach od NES-a do PlayStation 3 wyszło 17981 pozycji.

Straszne rzeczy. Na komputery osobiste z zeszłego wieku, od ZX Spectrum po Amigę, ukazało się 38494 gry. Królem zestawienia pozostaje jednak Flash - na samym serwisie Newgrounds.com od 1995 roku opublikowano 40 tysięcy gier.

Liczby jak liczby, wiadomo, że trudno porównywać gry w-trzy-kulki do wielomilionowych strzelanek na konsolach. Pokazuje to jednak, że gier jest więcej, niż ktokolwiek jest w stanie zagrać w swoim życiu. I można na nie trafić dosłownie wszędzie.

[via TUAW]

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)