Mafia zmieniła się nie do poznania. 15 minut odświeżonej wersji robi wrażenie

Strona głównaMafia zmieniła się nie do poznania. 15 minut odświeżonej wersji robi wrażenie
22.07.2020 11:43
Mafia zmieniła się nie do poznania. 15 minut odświeżonej wersji robi wrażenie

To nadal ta sama gra?

Miesiąc temu 2K zapowiedziało w pełni odrestaurowaną wersję "Mafii". Dowiedzieliśmy się wtedy, że gra została zbudowana od podstaw na silniku trzeciej części. Hangar 13, ekipa odpowiedzialna za przywrócenie pełnej glorii klasykowi, zapowiedziała całą masę usprawnień: nową mechanikę strzelania, ulepszony model jazdy, dodatkowe linie dialogowe czy premierowe scenki przerywnikowe.

Dziś o godzinie 17 mieliśmy zobaczyć kwadrans rozgrywki, który miał być wstępnym rozliczeniem ze wszystkich obietnic. I zobaczymy. Z tym, że serwis IGN wrzucił całość na swój kanał YouTube z samego rana i nie musimy czekać.

Mafia: Definitive Edition - 4K Gameplay Reveal (Mafia 1 Remake)

Trzeba przyznać, że "Mafia" w ruchu robi piorunujące wrażenie. Haden Blackman, prezes i dyrektor kreatywny w Hangar 13 dodał przy okazji, że przebieg i liczba misji w grze się nie zmienią. Podobnie jak nastrój i sama fabuła. Lifting był niezbędny, żeby dobrze opowiedzieć całą historię i dostosować ją do współczesnych standardów. - Sposób, w jaki opowiadamy tę historię, jakość przerywników filmowych, odwzorowanie pewnych postaci – wylicza w rozmowie z IGN.

Potwierdza również, że podstawy nowej "Mafii" postawiono na silniku z trzeciej odsłony serii. Konieczne były jednak liczne usprawnienia, m.in. nowe oświetlenie oraz lepszy dźwięk.

Łatwo odświeżoną "Mafią" się zachwycić. Mam jednak z tyłu głowy słowa Barnaby, który grał w remaster drugiej części serii i pisał: "fabuła wciąż dobra, ale grafika to jak zlepek średniej jakości modów". Liczę, że remake "jedynki" pozwoli zatrzeć to wrażenie.

W rozmowie z IGN padło pytanie o nową generację konsol. Blackman powiedział, że studio skupia się na doszlifowaniu wersji na pecety, Playstation 4 oraz Xbox One, ale "Mafia: Definitve Edition" zadziała również na PS5 i XSX.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)