Ma 8 lat, w Fortnite gra od 4 roku życia i właśnie podpisał profesjonalny kontrakt

Strona głównaMa 8 lat, w Fortnite gra od 4 roku życia i właśnie podpisał profesjonalny kontrakt
08.03.2021 10:29
Joseph "Gosu" Deen
Joseph "Gosu" Deen
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | materiały prasowe

Joseph "Gosu" Deen ma 8 lat. Przez połowę swojego życia gra w "Fortnite". Zanim się zaczniemy wszyscy zastanawiać, co robiliśmy mając 4 lata, dodajmy, że właśnie podpisał profesjonalny kontrakt.

bEEMHTeJ

Kontrakt nie opiewa na sumę, od której kręci się w głowie. Ale z drugiej strony 33 tysiące dolarów to nie w kij dmuchał. Sam zainteresowany twierdzi, że myśl o karierze profesjonalnego gracza towarzyszy mu od dawna, jednak nikt do tej pory nie brał go na poważnie. Nie mógł się bardziej mylić.

Okazało się bowiem, że młody talent obserwował Team 33 od 18 miesięcy. Ekipa tłumaczyła później, że decyzja była prosta: jeśli oni nie podpiszą z Deenem kontraktu, zrobi to ktoś inny. Dlatego zaproponowali mu kontrakt na 33 tysiące dolarów (ok 127 tys. złotych!) i dorzucili komputer o wartości 5 tysięcy.

Travis Scott jednym wirtualnym koncertem w Fortnite zarobił fortunę
Travis Scott jednym wirtualnym koncertem w Fortnite zarobił fortunę
bEEMHTeL

Pozyskanie tak perspektywicznego gracza to oczywiście ruch bardzo dobry. Joseph Deen nie może co prawda brać udziały w turniejach z nagrodami pieniężnymi, ani nawet streamować swojej rozgrywki na Twitchu (w obu przypadkach musi mieć 13 lat), ale Team 33 zamierza zająć się przygotowaniem chłopaka do wejścia na wyższy poziom.

Co na to rodzice 8-latka? Jego mama jest spokojna. Twierdzi, że kontrakt został tak skonstruowany, żeby chronić młodego gracza i Joseph może go w każdej chwili rozwiązać.

I na koniec ciekawostka. "Gosu" jest dopiero drugim najmłodszym zawodnikiem z profesjonalnym kontraktem. Według księgi rekordów Guinessa numerem jeden jest Victor De Leon III, znany też jako "Lil Poison". Chłopak podpisał umowę mając 7 lat.

bEEMHTfH