Lord of the Rings: Gollum na pierwszych grafikach. Gra ukaże się na PS5 i Xbox Series X

Lord of the Rings: Gollum na pierwszych grafikach. Gra ukaże się na PS5 i Xbox Series X

Lord of the Rings: Gollum na pierwszych grafikach. Gra ukaże się na PS5 i Xbox Series X
Bartosz Witoszka
04.05.2020 19:52

A premiera już za rok.

O kolejne grze w uniwersum wykreowanym przez Tolkiena pisała jeszcze Asia Pamięta-Borkowska na początku 2019 roku, kiedy to Carsten Fichtelmann, jeden z deweloperów niemieckiego Daedalic Entertainment w wywiadzie dla PC Gamera zdradził, że jego studio pracuję nad tytułem, w którym przyjdzie nam pokierować Gollumem.

Jeden z ciekawszych bohaterów całej serii był w niej tylko postacią poboczną, choć wiele w tym temacie zrobił Andy Serkis, który w filmowej adaptacji Jacksona wcielił się w omawianą postać, doskonale oddając jej skomplikowanie.

Czy tak samo będzie w omawianej grze? Oby, choć twórcy mają jedynie prawo do adaptacji książki, a nie filmu, dlatego przedstawienie tej postaci będzie – a przynajmniej powinno być – odrobinę inne. Na opublikowanych dziś zrzutach ekranu postać wygląda niemal identycznie, choć najwięcej oczekuję od aktora, który podłoży głos pod postać, bo to właśnie od niego będzie zależeć najwięcej.

Sama gra ma być skradanką, w której jedną z mechanik (oprócz tych typowych dla gatunku, oczywiście) ma być dualizm Golluma wynikający z jego obsesji na punkcie Jedynego Pierścienia. Z opublikowanych grafik wynika, że przyjdzie nam zwiedzać głównie okolice Mordoru, ale mam szczerą nadzieję na to, że do 2021 roku (planowana data premiery) jeszcze wiele się zmieni, bowiem materiały nie zachwycają.

Gra ma pojawić się na komputerach osobistych i konsolach nowej generacji, a, no i łapcie jeszcze galerię na dole.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)