Lootboxy muszą odejść? Amerykanie coraz odważniej o regulacjach, przedstawiciele przemysłu walczą

Lootboxy muszą odejść? Amerykanie coraz odważniej o regulacjach, przedstawiciele przemysłu walczą20.02.2018 20:10
Lootboxy muszą odejść? Amerykanie coraz odważniej o regulacjach, przedstawiciele przemysłu walczą

"Musimy walczyć o to, co jest słuszne" - mówi Chris Lee.

Chris Lee, reprezentant stanu Hawaje, którego nazwisko obiło się już graczom o uszy przy okazji afery z loot boxami w Battlefroncie 2, udzielił wywiadu serwisowi Gamespot. Nawołuje w nim do walki  przeciwko szkodliwym praktykom twórców gier i mówi, że znajdujemy się w okresie zmian na lepsze.

Powiedział. Lee forsuje dla swojego stanu przepis, który mówiłby, że gry zawierające mechanizmy monetyzacyjne oparte na hazardzie nie będą mogły być sprzedawane osobom poniżej 21. roku życia. Podobne rozwiązania chcą wprowadzić Waszyngton i Illinois.Lee uważa, że to dopiero początek, a te pierwsze przykłady zachęcą kolejnych naśladowców nie tylko w USA.

325543478971152348

Tymczasem walkę po drugiej stronie barykady prowadzi ESA - amerykańska organizacja zrzeszająca firmy tworzące gry komputerowe. Jej lobbyści, jak zauważa reprezentant, są coraz częstszym widokiem na korytarzach stanowego Kapitolu.

ESA uważa, że - podobnie jak kwestie ograniczania dzieciom dostępu do nieodpowiednich treści - kwestie związane z monetyzacją również powinny być regulowane przez sam przemysł, a regulacje rządowe nie doprowadzą do niczego dobrego.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)