LittleBigPlanet 2 - stwórz sobie grę!

Strona głównaLittleBigPlanet 2 - stwórz sobie grę!
08.05.2010 12:41
LittleBigPlanet 2 - stwórz sobie grę!
bDTwStPa

O LittleBigPlanet 2 mówi się od jakiegoś czasu. Przecieki były co rusz dementowane, a fani ciągle nie mieli pewności czy otrzymają sequel. Teraz, dzięki Twitterowi Media Molecule już wiemy, że LBP 2 jest w produkcji.

bDTwStOt

Mimo że oficjalnie gra zostanie zapewne zapowiedziana dopiero na E3, to w czerwcowym numerze Game Informera pojawił się obszerny materiał poświęcony LBP 2. Na forum NeoGAF pojawiło się już streszczenie wspomnianej zapowiedzi. Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, to fani serii mogą otwierać szampana.

Według wpisu na forum, "dwójka" przestanie być kreatorem poziomów do platformówki. Będzie platformą do tworzenia gier. Teraz będziemy mogli popuścić wodze fantazji, tworząc to, na co będziemy mieć ochotę. I nie są to puste słowa - przedstawiciel studia w LBP 2 przygotował  w pełni działający odpowiednik Command & Conquer. A będziemy mogli tworzyć także bijatyki, FPS-y, klony Space Invadera, a nawet RPG-i. Wygląda na to, że Media Molecule nie chce zrobić zwykłego sequela, lecz zrewolucjonizować serię.

Według informacji z NeoGAF pojawiły się także Sackboty, przedstawiające programowalną sztuczną inteligencję. Będziemy mogli je edytować według własnego widzimisię - zarówno pod względem ich wyglądu, jak i wydawanych komend. Można sprawić, by miały lęk wysokości, można i wydać im szczegółowe polecenia. Przedstawiciel Media Molecule, poruszając kończynami jednego Sackbota skopiował schemat ruchów na kilkanaście innych, w efekcie otrzymał zgraną grupę taneczną. Wszystko to ma być łatwo przyswajalne dla laika.

bDTwStOv

Jeżeli komuś nie przypadną do gustu efekty dźwiękowe, będzie mógł zaimplementować własne. Ponadto pojawi się możliwość tworzenia i modyfikowania przerywników filmowych i HUD-u.

Nie wiadomo, co stanie się z blisko dwoma milionami plansz stworzonymi przez społeczność graczy, jednak zawartość DLC do "jedynki", znajdzie się również w LBP 2.

Należy pamiętać, że nie widzieliśmy jeszcze zapowiedzi w GI, jak na razie są to jedynie plotki. Bardzo, ale to bardzo optymistyczne plotki. Jeśli informacje te zostaną potwierdzone, to LittleBigPlanet 2 będzie w pełni zasługiwał na "dwójkę" w tytule.

[via NeoGAF]

bDTwStOB

Kamil Bogusiewicz

326987666355345450
bDTwStPr