Listopadowe wyniki NPD

Listopadowe wyniki NPD11.12.2009 01:17
Listopadowe wyniki NPD
marcindmjqtx

No i w najważniejszym miesiącu roku dla Amerykanów Xbox 360 jednak pokonał PS3. Na szczycie oczywiście jednak wylądowało Nintendo, które sprzedało takie chore ilości sprzętu, że to przechodzi ludzkie pojęcie.

Wyniki za listopad przedstawiają się tak:

 1. Nintendo DS 1,7 miliona
 2. Wii 1,26 miliona
 3. Xbox 360 819 tysięcy
 4. PS3 710 tysięcy
 5. PSP 293 tysiące
 6. PS2 203 tysiące

Nintendo znów na prowadzeniu, Xbox w środku stawki, a Sony zajęło ostatnie trzy miejsca. Można by powiedzieć, że norma sprzed kilku miesięcy, ale wrzesień i październik należały do Sony, które przebiło się ze swoim PS3 na miejsce trzecie i wielu analityków zakładało, że to jednak Japończycy wygrają walkę o listopad. Nie ma się jednak co martwić, bo był to trzeci najlepszy miesiąc sprzedaży PS3 odpowiednio po grudniach 2007 i 2008. Zatem możemy liczyć, że przyszły miesiąc poprawi ten wynik.

Z ciekawostek ze szczytu listy to DS sprzedał się w ilości o 100 tysięcy mniejszej niż wszystkie (!) konsole razem wzięte z października. Tak, czarny piątek to wspaniały okres i szał zakupów jest widoczny również w naszej branży.

Ze smutnych informacji sprzedaż PSP w Stanach nadal jest słaba (zanotowali wzrost jedynie o 120 tysięcy) i wygląda na to, że Sony będzie potrzebowało czegoś znacznie większego niż tylko ciekawych gier.

Przejdźmy zatem do gier:

 1. Call of Duty: Modern Warfare 2 360 4.20 miliona
 2. Call of Duty: Modern Warfare 2 PS3 1.87 miliona
 3. New Super Mario Bros. Wii Wii 1.39 miliona
 4. Assassin's Creed II 360 794 tysiące
 5. Left 4 Dead 2 360 744 tysiące
 6. Wii Sports Resort Wii 720 tysięcy
 7. Wii Fit Plus Wii 679 tysięcy
 8. Assassin's Creed II PS3 448 tysięcy
 9. Dragon Age: Origins 360 362 tysiące
 10. Mario Kart Wii 315 tysięcy

No więc zacznijmy od najbardziej oczywistych oczywistości - MW2 jest najlepiej sprzedającą się grą w okresie do pierwszego miesięcznego zestawienia sprzedaży i przeskoczyło nawet Halo 3, które we wrześniu 2007 roku sprzedało się w liczbie 3.3 miliona sztuk. Trzeba jednak pamiętać, że MW2 miało na to 19 dni listopada. Jeśli wziąć jednak średnią sprzedaż na dzień to MW2 uzyskało wynik o 16% lepszy.

Dalej zaskoczeń nie ma - Przewaga MW2 w wersji na 360 jest więcej niż dwukrotna względem wydania na PS3, ale przy silnym promowaniu wersji na 360 to spodziewałbym się, że różnica będzie jeszcze większa.

Call of Duty: Modern Warfare w pierwszym miesiącu sprzedaży osiągnęło wynik 2.14 miliona (na PS3 i 360), druga część była bliska trzykrotnego pobicia tego wyniku, osiągając zsumowaną sprzedaż na poziomie 6.07 miliona.

Jeśli chodzi o Assassin's Creed II to różnica nie jest już tak wielka, chociaż na pewno nie tak dobra jak w przypadku choćby Batmana, gdzie sprzedaż szła w zasadzie równo 1:1. Jak widać ekskluzywne dodatki, jakie by nie były, ale swoje zadanie spełniają. Same przygody Ezio sprzedały się gorzej (1.2 miliona) niż pierwszy Assassin's Creed (1.6 miliona). Częściowo jest to na pewno zasługa gry, która znalazła się na pierwszym i drugim miejscu zestawienia.

Z gier na 360 pojawiają się jeszcze Left 4 Dead 2, które uzyskało świetny wyniki Dragon Age, który raczej został przygnieciony przez inne duże premiery, a szkoda, bo to świetna gra.

Poza tym jak zwykle zaskakująco dużo gier na Wii. Ponad milion nowych użytkowników tej konsoli sięgnęło po dokładnie to samo, co zwykle, czyli Wii Sports (tym razem Resort), Wii Fit (tym razem Plus) oraz Mario Kart (z kierownicą...). Cóż, ten szał się chyba jednak nie skończy. Warto odnotować jednak, że New Super Mario Bors. Wii odniosło niepodważalny sukces i przeskoczyło choćby Assassin's Creeda. Zwróćcie uwagę, że tylko gry Nintendo sprzedają się na Wii, co jednak sugeruje, że deweloperzy mogą zacząć się wycofywać z tej platformy.

Wielcy nieobecni to: Tony Hawk Ride, który podobno sprzedał się raptem w liczbie 100 tysięcy sztuk na wszystkich trzech platformach. Zatem Activision nie tylko ma się z czego cieszyć, ale również ma się nad czym zastanawiać, bo ani DJ Hero, ani Ride nie okazały się być dobrymi pomysłami.

Poza tym zabrakło: Lego Rock Band, Call of Duty: Modern Warfare Reflex, Resident Evil: The Darkside Chronicles i kilku innych tytułów, które nie osiągnęły sprzedaży wyższej niż 315 tysięcy.

Notable new releases that failed to make the overall software top 10 (With no console or handheld version selling more than 315,000 units in the U.S. by November 28): Style Savvy (November 2), Lego Rock Band (November 3), Shaun White Snowboarding: World Stage (November 8), Call of Duty: Modern Warfare Reflex (November 10), EA Sports Active More Workouts (November 17), Resident Evil: The Darkside Chronicles (November 17), Tony Hawk Ride (November 17).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)