Lipcowe wyniki NPD - najsłabszy wynik od pięciu lat

Amerykański rynek gier w lipcu tego roku wyraźnie odczuł sezon ogórkowy. Nie było dobrze, oj nie. Mimo to: przyjrzyjmy się bliżej jego sytuacji.

marcindmjqtx

12.08.2011 | aktual.: 06.01.2016 12:11

Obroty ogółem wyniosły 707,7 miliona dolarów. To najsłabszy miesięczny wynik od października 2006 roku.

Sprzętowy segment tego rynku wygenerował w lipcu 223 miliony dolarów: aż o 29 procent mniej niż w analogicznym miesiącu poprzedniego roku. NPD nie podaje już dokładnych wyników sprzedaży konsol, Microsoft pochwalił się jednak, że najlepiej sprzedającą konsolą stacjonarną był Xbox 360. Z półek zniknęło 277 tysięcy sztuk tego urządzenia.

W dół poszedł także rynek akcesoriów: o 8 procent w stosunku do lipca 2010 roku, co przełożyło się na 127,8 miliona dolarów. Sony zaznaczyło jednak, że w swoim wypadku zauważyło ono wzrost o 18 procent w analogicznym odniesieniu. To z pewnością zasługa PlayStation Move i związanych z nim akcesoriów.

Obroty w segmencie oprogramowania wyniosły 336,2 miliona dolarów, a więc o 17 procent mniej niż w lipcu ubiegłego roku. Jak wyglądała 10 najlepiej sprzedających się gier?

1. NCAA Football 12 (EA - 360, PS3)

2. Cars 2 (Disney - DS, Wii, 360, PS3, PC)

3. Call of Duty: Black Ops (Activision - 360, PS3, Wii, NDS, PC)

4. Lego Pirates of the Caribbean: The Video Game (Disney - Wii, 360, NDS, PS3, 3DS, PSP, PC)

5.Just Dance 2 (Ubisoft - Wii)

6. Major League Baseball 2K11 (Take-Two - 360, Wii, DS, PS3, PS2, SP, PC)

7. Zumba Fitness: Join the Party (Majesco - Wii, 360, PS3)

8. Fallout: New Vegas (Bethesda - 360, PS3, PC)

9. New Super Mario Bros. (Nintendo - DS)

10. Mortal Kombat 2011 (Warner Bros. - 360, PS3)

Jak widać, rządzą produkcje sportowe (football amerykański...), casualowe i Call of Duty. Jednym słowem: nie dzieje się nic specjalnie ciekawego.

Za miesiąc: rynek gier powoli budzi się z wakacyjnego odrętwienia. Mam nadzieję.

[via Gamasutra]

Tomasz Kutera

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.