Life by You - zapowiedziano konkurencję dla The Sims od byłego szefa tej marki

Life by You - zapowiedziano konkurencję dla The Sims od byłego szefa tej marki

Life by You
Life by You
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
06.03.2023 22:49

Paradox zamierza wejść w konkurencję z Electronic Arts w temacie, w którym ich dominacja wydaje się nie do ruszenia.

Cokolwiek by o serii The Sims nie mówić i nie myśleć, jej popularność jest niepodważalna. Od premiery pierwszej odsłony w roku 2000 sprzedano łącznie ponad 200 milionów egzemplarzy jej różnych odsłon. Łączne zyski z nich przekroczyły ponad 5 miliardów dolarów. Nie da się więc ukryć, że jest to biznes lukratywny.

Tym bardziej dziwne, że na rynku nie za bardzo da się znaleźć tytuły nawiązujące do formuły The Sims. Wygląda jednak na to, że już niedługo się to zmieni. Firma Paradox ogłosiła, że założone przez nią w 2019 studio Paradox Tectonic pracuje nad grą Life by You.

Na czele tego zespołu stoi Rod Humble, który od 2004 roku był producentem wykonawczym serii The Sims, a od 2008 był szefem całej marki w Electronic Arts. W 2010 opuścił EA i dołączył do studia Linden Labs, gdzie pracował nad MMO Second Life.

Humble ma więc ewidentnie doświadczenie w pracy nad grami, mającymi symulować życie. Life by You na pierwszym, krótkim zwiastunie wygląda na zdecydowanie bardziej zbliżone do The Sims niż Second Life. Pojawiające się na nim scenki z mieszkania można by wręcz pomylić z grą EA.

Nawet jeżeli podobieństwa mogą się na pierwszy rzut oka wydawać trochę zbyt silne, to nie da się również ukryć, że trochę konkurencji przyda się w tym segmencie. Na razie o grze nie wiadomo nic więcej, ale to ma się zmienić już 20 marca. Na tę datę Paradox zapowiedział poświęcone Life by You wydarzenie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)