Licznik nabojów pozostałych w magazynku przybliży rzeczywistość do "Dooma"

Pewien domorosły konstruktor zbudował licznik wystrzałów. Do urządzenia tego zdążyli się już przyzwyczaić wszyscy gracze komputerowi na świecie. Brakowało go tylko w realnym świecie.

marcindmjqtx

01.02.2011 | aktual.: 06.01.2016 14:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michael Ciuffo skonstruował licznik, który przykręca się do obudowy jakiejkolwiek broni palnej, w widocznym miejscu, programuje się liczbę naboi w magazynku i...  na tym kończy się instalacja. Teraz wystarczy tylko nacisnąć na spust.

Urządzenie nieprawdopodobnie dokładnie odlicza wystrzały, pozwalając strzelcowi skupić się na celu. Kiedy ilość naboi spadnie do 6 sztuk licznik zacznie pulsować, przypominając o załadowaniu nowego zapasu. Niestety, aktualna wersja nie ma opcji "zerowania" ilości po założeniu pełnego magazynka. Trzeba go restartować ręcznie.

Bullet Counter official test

Jedno jest pewne - jeśli wynalazek się przyjmie, na rynku pojawią się bardziej kompaktowe wersje z akumulatorkami (obecnie są to dwa paluszki), a być może nawet zostaną zintegrowane z konkretnymi modelami broni. Brakuje jeszcze tylko pulsującego komunikatu "Reload" na środku ekranu.

[za YouTube]

Łukasz Cichy

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.