Liczba zamówień przedpremierowych na Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczyła półtora miliona

Liczba zamówień przedpremierowych na Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczyła półtora miliona
marcindmjqtx

18.05.2015 17:59, aktual.: 05.01.2016 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oznacza to, że w ciągu minionego tygodnia na zamówienie zdecydowało się ponad 500 tysięcy graczy.

To niesamowity wynik i jednocześnie dowód na skuteczność kampanii reklamowej polskiego hitu. 11 maja CD Projekt Red informował o milionie zamówień przedpremierowych. Następnego dnia do sieci trafiły recenzje gry, zarówno od polskich jak i zagranicznych krytyków. W większości były bardzo entuzjastyczne. Marcin Kosman pisał w naszej recenzji:

Do premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon został tydzień, ale recenzje w największych mediach pojawiają się już teraz. W branżowym światku to sygnał, że producent czuje się mocny i pewny swego - nie każe zwlekać z werdyktem do dnia pojawienia się gry w sklepach, lecz pozwala wcześniej donieść czytelnikom o tym, czy produkcja sprostała oczekiwaniom. A informacje są w przeważającej części dobre, bo Wiedźmin 3 udał się wybornie, co stwierdzam po kilkudziesięciu godzinach przygody. W ciągu ostatniego tygodnia Geralt pojawił się na billboardach oraz w reklamach telewizyjnych. Nowe wcielenie bohatera, znanego z książkowej sagi Andrzeja Sapkowskiego, walczy o uwagę potencjalnych klientów z rozmachem. I najwidoczniej skutecznie, czego dowodem jest kolejne 500 tysięcy zamówień przedpremierowych. W ostatnim tygodniu trzecia część serii doczekała się też świetnego zwiastuna fabularnego.

Wiedźmiński fach na najnowszym zwiastunie CGI Dzikiego Gonu CD Projekt RED finiszuje znakomicie. Oficjalnie premiera gry odbędzie się jutro, ale już dziś w nocy w wielu polskich sklepach można będzie ją odebrać. Półtora miliona zamówień przedpremierowych to fantastyczny prognostyk na przyszłość.

A tak Wiedźmin 3: Dziki Gon prezentuje się na PlayStation 4 - przedstawiamy wideorecenzję gry Obserwowanie dynamiki sprzedaży Wiedźmin 3: Dziki Gon po premierze będzie szalenie ciekawe. Do tej pory żadna odsłona serii nie debiutowała jednocześnie na trzech różnych platformach docelowych. Przy okazji premiery poprzedniej części, która pierwotnie ukazała się tylko na PC, autorzy byli bardzo zadowoleni z przekroczenia liczby... 150 tysięcy zamówień przed premierą. Adam Kiciński mówił wtedy:

Naszym ambitnym celem było osiągnięcie 100 tysięcy sztuk zamówionych w przedsprzedaży. Przekroczenie 150 tysięcy jest wyśmienitym wynikiem i bardzo dobrze rokuje jeśli chodzi o przyszłą sprzedaż gry. [źródło: Money.pl]

Maciej Kowalik

*Agora, właściciel serwisu Polygamia.pl, jest współwydawcą Wiedźmina 3

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)