Licencjonowany dysk SSD do PS5 od Western Digital. Jest drogo

Licencjonowany dysk SSD do PS5 od Western Digital. Jest drogo

Dysk SSD do PS5. To pierwszy licencjonowany produkt tego typu
Dysk SSD do PS5. To pierwszy licencjonowany produkt tego typu
Źródło zdjęć: © Western Digital
13.07.2022 12:44

Na rynek trafia pierwszy licencjonowany dysk SSD, który można wykorzystać do rozszerzenia pamięci konsoli PS5. Niestety zainstalowanie dodatkowego dysku w konsoli będzie słono kosztować. Dyski od Western Digital nie są tanie.

PS5 miało przynieść rewolucję w grach wideo. Szybka pamięć pozwala nie tylko na szybsze uruchamianie samych gier, ale także na szybkie wczytywanie obiektów w trakcie samej rozgrywki. Do tej pory rewolucja ta przebiegała niezbyt szybko. Fakt, że gry ciągle są wydawane na konsole poprzedniej generacji, powstrzymuje twórców od stawiania w pełni na wykorzystanie mocy sprzętowej najnowszych konsol.

Sony w PlayStation 5 zastosowało dyski obsługujące wysokie prędkości, co miało być istotną przewagą nad konsolami Microsoftu. Fakt wysokich wymagań Japończyków spowodował też, że producentom zewnętrznym trudno było uzyskać licencję na produkt, który może być stosowany w PS5. W końcu doczekaliśmy się jednak pierwszego dysku zaaprobowanego przez Sony.

Pierwszy licencjonowany dysk, który może być stosowany w konsoli PS5 w celu rozszerzenia jej pamięci, został stworzony przez Western Digital. WD_BLACK SN850 NVMe SSD do konsol PS5, bo tak nazywa się rzeczony dysk, może w znacznym stopniu zwiększyć komfort korzystania z PlayStation 5.

Stworzony przez Western Digital dysk SSD dysponuje prędkością odczytu do 7000 MB/S i prędkością zapisu do 5300 MB/s (w przypadku dysku o pojemności 2 TB prędkość zapisu jest niższa i wynosi 5100 MB).

WD_BLACK SN850 NVMe SSD do konsol PS5 wyposażony jest radiator, który zapewnia odpowiednią temperaturę dysku, zabezpieczając go przed przegrzaniem.

Dodatkowy dysk SSD do PS5 - cena

Niestety trzeba zwrócić uwagę na to, że rozszerzenie pamięci konsoli PS5 nie jest tanie. Dysk WD_BLACK SN850 NVMe SSD do konsol PS5 o pojemności 2 TB kosztuje 1699,99 zł, natomiast wariant o pojemności 1 TB - 1079,99 zł. Licencjonowany dysk do PlayStation 5 można zamówić na przykład na stronie producenta.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)