Legendarny przedmiot w Tibii sprzedany za 5 tysięcy euro

Legendarny przedmiot w Tibii sprzedany za 5 tysięcy euro

Legendarny przedmiot w Tibii sprzedany za 5 tysięcy euro
marcindmjqtx
11.08.2014 16:16, aktualizacja: 05.01.2016 15:31

Kupowanie ekwipunku w grach sieciowych za prawdziwe pieniądze nie jest nowością. To, co wyróżnia tę historię to fakt, że gra, o której mowa, ma 17 lat, a sprzedany przedmiot jest absolutnym unikatem.

Blessed Shield - bo o niej mowa - to legendarna tarcza w sieciowej grze Tibia, podarowana garstce graczy za wkład w jej tworzenie. Jedyny egzemplarz można zobaczyć w najgłębszych czeluściach świata Tibii, jednak nie sposób się do niego dostać. Gracze przez lata próbowali rozgryźć tajemnicę tarczy, wokół której narosło mnóstwo mitów i ciekawych historii.

Jeden z niewielu potwierdzonych posiadaczy Blessed Shield - Gryphee - sprzedał legendarny przedmiot niejakiemu Najki Antica. Ten zaś, ogłaszając wyprzedaż najrzadszych przedmiotów w grze, pozbył się jej za bagatela 5000 euro, czyli około... 21000 zł. Nowy właściciel pozostał anonimowy.

Blessed Shield

Tibia wiodła prym w świecie sieciowych gier RPG w latach 2000-2004. Produkcja niemieckiego CipSoftu była szalenie popularna wśród polskiej społeczności, głównie ze względu na niskie wymagania sprzętowe i niewielkie obciążenie łącza internetowego. Gra była przedmiotem wielu kontrowersji, rzekomo przyczyniając się do agresji i uzależnienia od komputera wśród młodzieży. Jedna z polskich stacji telewizyjnych wyemitowała kontrowersyjny "dokument" na ten temat.

Czasy świetności gra ma już co prawda za sobą, ale w dalszym ciągu zrzesza grupę fanów, którzy grają od samego początku (rok 1997) i przyciąga nowych graczy, głównie za sprawą swej legendy. Obecnie zagrać można poprzez przeglądarkę, lub pobierając plik z grą na oficjalnej stronie.

[Źródło: mmorpg.org.pl]

Karol Kała

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)