Legendarny przedmiot w Tibii sprzedany za 5 tysięcy euro

Kupowanie ekwipunku w grach sieciowych za prawdziwe pieniądze nie jest nowością. To, co wyróżnia tę historię to fakt, że gra, o której mowa, ma 17 lat, a sprzedany przedmiot jest absolutnym unikatem.

Legendarny przedmiot w Tibii sprzedany za 5 tysięcy euro
marcindmjqtx

11.08.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:31

Blessed Shield - bo o niej mowa - to legendarna tarcza w sieciowej grze Tibia, podarowana garstce graczy za wkład w jej tworzenie. Jedyny egzemplarz można zobaczyć w najgłębszych czeluściach świata Tibii, jednak nie sposób się do niego dostać. Gracze przez lata próbowali rozgryźć tajemnicę tarczy, wokół której narosło mnóstwo mitów i ciekawych historii.

Jeden z niewielu potwierdzonych posiadaczy Blessed Shield - Gryphee - sprzedał legendarny przedmiot niejakiemu Najki Antica. Ten zaś, ogłaszając wyprzedaż najrzadszych przedmiotów w grze, pozbył się jej za bagatela 5000 euro, czyli około... 21000 zł. Nowy właściciel pozostał anonimowy.

Blessed Shield

Tibia wiodła prym w świecie sieciowych gier RPG w latach 2000-2004. Produkcja niemieckiego CipSoftu była szalenie popularna wśród polskiej społeczności, głównie ze względu na niskie wymagania sprzętowe i niewielkie obciążenie łącza internetowego. Gra była przedmiotem wielu kontrowersji, rzekomo przyczyniając się do agresji i uzależnienia od komputera wśród młodzieży. Jedna z polskich stacji telewizyjnych wyemitowała kontrowersyjny "dokument" na ten temat.

Czasy świetności gra ma już co prawda za sobą, ale w dalszym ciągu zrzesza grupę fanów, którzy grają od samego początku (rok 1997) i przyciąga nowych graczy, głównie za sprawą swej legendy. Obecnie zagrać można poprzez przeglądarkę, lub pobierając plik z grą na oficjalnej stronie.

[Źródło: mmorpg.org.pl]

Karol Kała

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.