Legend of Grimrock 2 przypomina o swoim istnieniu. Jakich nowości można się spodziewać?

Legend of Grimrock 2 przypomina o swoim istnieniu. Jakich nowości można się spodziewać?28.01.2014 17:57
Legend of Grimrock 2 przypomina o swoim istnieniu. Jakich nowości można się spodziewać?
marcindmjqtx

Trzy nowe (i śliczne) obrazki oraz garść informacji dotyczących rozgrywki - tym podzielili się właśnie ze światem twórcy Legend of Grimrock 2.

Pierwsza część tego staroszkolnego "lochopełzacza" była świetna, ale druga zapowiada się jeszcze lepiej. Twórcy wzięli pod uwagę krytyczne głosy względem swojej gry i obiecują, że poprawili to, na co najbardziej się skarżono. Całkowicie od zera stworzyli więc sztuczną inteligencję przeciwników. Opracowali także nowy system umiejętności, mocnego odświeżenia doczekał się ekwipunek i magia.

Pod względem fabuły, Legend of Grimrock 2 nie będzie zaskoczeniem. Znów wcielimy się w grupę czterech więźniów zesłanych za karę... no właśnie, tym razem nie do lochów, ale na całą "wyspę skazańców". Twórcy twierdzą, że to idealny "mikrokosmos", w którym w łatwy sposób mogą umieścić wiele rodzajów otoczenia - wymieniają choćby "mroczne lasy", "zamglone bagna", "starożytne ruiny" i "podziemne tunele". Ponieważ akcja będzie toczyć się także na powierzchni, pojawi się pełen cykl dnia i nocy.

Opowiedziana historia nie będzie bezpośrednią kontynuacją tej znanej z pierwszej części, ale, ma się rozumieć, toczyć się będzie w tym samym świecie. Podejrzewam, że oddani fani znajdą sporo nawiązań.

Mówiąc jeszcze bardziej konkretnie, Legend of Grimrock 2 to 22 nowe potwory, ponad setka nowych przedmiotów, nowa rasa i nowa klasa postaci. I tylko data premiery ciągle nie jest znana...

Tomasz Kutera

327113790183790634
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)