Leczenie uzależnienia bezpośrednio z WoW‑a

Michał Stopa

29.07.2009 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Załóżmy, że jesteś beznadziejnie uzależniony od gry World of Warcraft. Grasz 16 godzin dziennie, straciłeś pracę, przyjaciół, rzadko jesz i nie dbasz o higienę. Potrzebujesz pomocy, ale nie masz dość sił, aby oderwać się od peceta i pójść do psychiatry.

No cóż, jeśli ty nie chcesz pójść, może oni przyjdą do Ciebie - do Azeroth.

Dr Richard Graham, psychiatra i konsultant w Londyńskim Tavistock Centre chciałby, żeby terapeuci wkroczyli do świata gry aby leczyć uzależnionych właśnie tam, gdzie spędzają najwięcej czasu.

"Uzależnieni gracze nie przejawiają tych samych symptomów co młodzież z innymi problemami społecznymi, bo większość czasu spędzają w swoich sypialniach, teoretycznie unikając jakichkolwiek kłopotów.

Z tego powodu nie możemy dotrzeć do nich w szkołach czy wejść do ich sypialń, musimy skorzystać z samego Internetu, by poradzić sobie z tymi problemami".

Graham przyznaje, że psychiatrzy mogliby niezbyt dobrze radzić sobie w świecie gry, sugeruje więc rozwiązanie, polegające na rekrutowaniu już istniejących graczy jako 'mentorów' dla tych, u których zidentyfikowano problematyczne zachowanie.

Projekt ten ma zostać uruchomiony z końcem tego roku, kiedy to Graham ma nadzieje przekonać Blizzarda do zrezygnowania bądź przynajmniej obniżki ceny abonamentu gry dla psychiatrów.

fot.: Blizzard

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)