Leczenie Tetrisem

Brytyjscy naukowcy z Oxford University nie po raz pierwszy udowadniają, że gry mają na nas zbawienny wpływ. Tym razem przeprowadzili eksperyment, za pomocą którego udowodnili, że granie w Tetrisa może pomóc zwalczyć szok pourazowy. Grupie zdrowych osób przez godzinę pokazywano film, na którym nagrano różne okropne wypadki, następnie połowie badanych dano grę, resztę zaś puszczono samopas. Ci, którzy grali w Tetrisa nie rozpamiętywali scen z filmu w następnym tygodniu tak często jak osoby, którym nie dano zagrać. Jeśli zatem zdarzy wam się coś przykrego, czym prędzej odpalcie dzieło rosyjskiego matematyka, choć myślę, że inne gry mocno angażujące gracza będą równie dobre. Jest jednak haczyk, Catherine Deeprose, jedna z członkiń zespołu badawczego zaznacza, że:

Leczenie Tetrisem
marcindmjqtx

10.01.2009 | aktual.: 15.01.2016 15:33

„Wiemy, że istnieje czas, w którym można zapobiec odkładaniu się w ludzkim umyśle przykrych wspomnień, to 6 godzin.” Warto zatem zawsze mieć przy sobie jakąś przenośną konsolę. Naukowcy z Oxfordu, wierzą, że wyniki ich badań znajdą zastosowanie w medycynie. To nie pierwsze takie odkrycia, pamiętam też badania, które udowadniały, że grający chirurdzy lepiej obsługują nowoczesny sprzęt medyczny, a dzieciaki, którym pozwalano pograć przed zabiegiem tak bardzo się nim nie stresowały. Same zalety.

Marcin Lewandowski

[via Yahoo]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościtetrisnauka
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.