League of Legends ukaże się na konsolach

Strona głównaLeague of Legends ukaże się na konsolach
16.10.2019 11:10
League of Legends ukaże się na konsolach

Nie będzie to port z PC, a specjalnie zaprojektowana wersja gry.

Jak poinformowało Riot Games przy okazji obchodów 10-lecia League of Legends, kultowa gra trafi w końcu na konsole. Stanie się tak za sprawą League of Legends: Wild Rift.

League of Legends: Wild Rift będzie wersją kultowej gry opracowaną od początku z myślą o konsolach. Od wersji pecetowej różnić się będzie przede wszystkim sterowaniem - ma być ono oparte na wykorzystaniu dwóch analogów, w rodzaju twin-stick shooterów.

League of Legends: Wild Rift Announcement | Riot Pls: 10th Anniversary Edition - League of Legends

Piszą twórcy w oficjalnej informacji prasowej. Ma w tym pomóc również skrócenie czasu rozgrywki - pojedynczy mecz w Wild Rift trwać ma nie więcej niż 15-18 minut.

Jednocześnie Riot Games zapowiedziało grę mobilną (Teamfight Tactics), którą będzie ich wejściem w gatunek auto chess oraz trzy nowe, nienazwane jeszcze projekty. Pierwszy ma być taktyczną strzelanką online, drugi - bijatyką z postaciami z League of Legends.

Trzeci jest na razie w bardzo wczesnej fazie produkcji, a twórcy mówią o nim tylko tyle, że ma pozwolić graczom na eksplorowanie świata Runeterry ze znajomymi.

Dominik Gąska

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)