Latynoskie PlayStation? Si, senior!

Latynoskie PlayStation? Si, senior!

Latynoskie PlayStation? Si, senior!
marcindmjqtx
22.02.2009 17:25, aktualizacja: 13.01.2016 17:59

Gdyby komuś wydawało się, że 21 mln. sprzedanych PS3 to mało, to można założyć, że wkrótce będzie ich więcej. Sony właśnie dostrzegło jak wielkim rynkiem jest Ameryka Południowa i otwiera tam kolejny oddział Sony Computer Entertaiment. Oznacza to, że teraz także Latynosi będą mogli w pełni legalnie kupić PS3, PSP i PS2. Uruchomiony zostanie także PlayStation Network dla tego regionu oraz specjalna strona internetowa. Nie podano jeszcze w jakich konkretnie krajach będzie działał nowy oddział firmy, ale na ten temat wygadał się na szczęście Ian Jackson, wiceprezes ds. sprzedaży w SCEA jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

Patrząc po prostu na rozmiar Ameryki Łacińskiej, liczbę krajów oraz wielkość populacji, długoterminowo rynek ten może okazać się dla SCEA większy od kanadyjskiego.

Stwierdził on także, że plan ma trzy fazy. W pierwszej SCEA oficjalnie pojawi się w Chile, Argentynie, Kolumbii i Peru. Druga faza obejmie Kostarykę, Ekwador, Salwador, Gwatemalę, Honduras, Nikaraguę, Panamę i Wenezuelę. Wreszcie trzecia część planu zostanie zrealizowana w Urugwaju, Paragwaju i Brazylii. Wg Jacksona realizacja ostatniej części ma się zacząć wiosną tego roku czyli niebawem.

Cieszę się, że branża odkrywa nowe terytoria niczym dawni odkrywcy, a przyznać trzeba, że decyzja to dość odważna zważywszy na fakt, że piractwo tam jest nie mniejsze niż u nas. Myślę jednak, że nie da się z nim walczyć inaczej jak obniżając ceny gier i cywilizując rynek. I mam nadzieję, że to właśnie Sony zrobi w Ameryce Południowej.

[via EDGE]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)