Last.fm na 360: więcej o scrobblowaniu

Last.fm na 360: więcej o scrobblowaniu
marcindmjqtx

30.07.2009 10:06, aktual.: 15.01.2016 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wywiadzie dla Joystiqa o uruchomieniu usługi Last.fm na Xbox Live wypowiedziały się Christina DeRosa z Microsoftu i Orlena Yeung z Last.fm. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak wyglądać będzie scrobblowanie na 360.

Jedną z funkcji dostępnych tylko na 360 będzie Party Mode - możliwość wspólnego, jednoczesnego słuchania tych samych utworów przez grupę znajomych. Pozwoli to również m.in. na organizację koncertów na żywo. Pierwszą grą, która obsługiwać będzie scrobblowanie (automatyczne śledzenie i zapisywanie przez Last.fm odtwarzanych utworów) ma być APB, gangsterskie MMO produkcji Realtime Worlds - scrobblowane będą piosenki odtwarzane w samochodach graczy, streamowane z twardego dysku. Najciekawsze w tym jest to, że gdy podejdziesz do samochodu innego gracza, system poszuka granej w nim piosenki na twoim dysku twardym, a jeśli jej nie znajdzie, odtworzy najbardziej podobny jeśli chodzi o gatunek muzyczny utwór z dysku.

Niestety Last.fm nie będzie mogło działać w tle podczas korzystania z innych usług Xbox Live - dostęp możliwy będzie jedynie przez interfejs główny. Nie będzie też zintegrowane z innymi muzycznymi funkcjami Xboxa 360 - scrobblowanie oddtwarzanych przez konsolę płyt CD przynajmniej na razie nie będzie możliwe. Cóż, szkoda - taka integracja wydawać by się mogła dość logiczna. Może kiedyś się jej doczekamy.

[via Joystiq]

Paweł Dembowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)