Lara Croft powróci, i to trzy razy!

Lara Croft powróci, i to trzy razy!

Lara Croft powróci, i to trzy razy!
Joanna Pamięta - Borkowska
12.03.2018 10:38

Szykują się remastery trzech pierwszych części Tomb Raidera.

Za remastery weźmie się studio Realtech VR, które poinformowało o tym niedawno na swoim Twitterze. Sam charakter remasterów będzie jednak nietypowy - nie dostaniemy bowiem samodzielnych gier, a darmowe aplikacje, która działać będą z oryginalnymi DOS-owymi wersjami gier z serwisu Steam. Niestety, póki co wychodzi na to, że jeśli posiadacie oryginalne wydanie pudełkowe lub kupiliście grę na GOG.com, aplikacja ta nie będzie przeznaczona dla was.

Jakie dokładnie tytuły wzięło na warsztat studio? Są to: Tomb Raider, Tomb Raider II, Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft oraz dodatki: Tomb Raider: The Golden Mask i Tomb Raider: Unfinished Business.

Co zawierać będą udoskonalone wersje?

Nowy silnik, to pewnik. Ponadto obecne będą ulepszenia w stylu: nowe efekty, ładniejsze filtrowanie tekstur, wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokoekranowych. Remastery będą oczywiście kompatybilne ze współczesnymi systemami operacyjnymi.

Co więcej obsługiwać one będą gogle wirtualnej rzeczywistości oraz pady do Xboksa 360 i One.

Póki co, nieznana jest jeszcze data premiery projektu. Możemy za to obejrzeć filmiki ukazujące remastery dwóch pierwszych części - trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że pokazują one stan projektu sprzed pół roku. Na 1 kwietnia planowany jest trailer remastera trzeciej części gry.

Dla mnie to świetna wiadomość - pamiętam, jakby to było wczoraj (a było to w istocie tak dawno temu, że aż się za głowę łapię - 1996 rok!), jak grałam z przyjaciółką i siostrą na zmianę na jednym komputerze, bo tak się bałyśmy Atlantydy. Ciekawie będzie znowu wrócić do Lary.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)